Dnešný štrajk - historický deň pre školy!

Dnešný štrajk - historický deň pre školy!

Dnes Slovensko žilo avizovaným štrajkom zamestnancov škôl. Prinášame Vám informácie o priebehu tejto udalosti. Ide naozaj o jedinečný deň v histórii Slovenska, kedy sa väčšina zamestnancov základných, stredných, vysokých, či materských škôl zjednotila, aby verejne vyslovila vláde nespokojnosť a neúnosnosť súčasnej situácie v školstve.

Do štrajku sa z celého Slovenska zapojilo takmer 90% základných škôl, 80% stredných škôl, necelých 100 súkromných škôl, približne 30% vysokých škôl a 15 cirkevných škôl, aby bojovali za navýšenie financií v rezorte školstva a za zvýšenie ich miezd.

Ako uviedol predseda Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku Pavel Ondek, s priebehom dnešného štrajku sú školské odbory veľmi spokojné. Už budúci týždeň ich čakajú rokovania s predstaviteľmi ministerstiev školstva, financií a práce. Pavel Ondek taktiež uviedol, že ak nebudú naplnené ich základné požiadavky, nedá sa vylúčiť, že školské odbory pristúpia k ďalšiemu kroku, ktorým je otvorený štrajk.

Pevne však veríme, že rokovania budú úspešné a že sa slovenské školy dočkajú dôstojného a zodpovedného prístupu zo strany Vlády SR.


 

Dátum pridania13.09.2012 17:22
AutorJavorka
KategórieOznamy
NálepkyŽiadne


Cisco