Klaudyna Rozhin u bilingvalistov

V pondelok, dňa 4. 10. 2012, našu školu navštívila poľská divadelná režisérka žijúca a pôsobiaca v Londýne – Klaudyna Rozhin s cieľom spolupracovať so žiakmi z bilingválneho programu na menšom projekte nazvanom EHMK – Európske mesto kultúry. Bol to workshop divadla Kontra, Spišská Nová Ves. Niekoľko študentov z 1.B a 2.B absolvovalo najprv rôzne dychové cvičenia a potom sa na chvíľu zahrali na hercov a pracovali s rôznym textom v anglickom jazyku na základe pokynov režisérky. Bola to zaujímavá skúsenosť a študentom sa to veľmi páčilo. Pozrite si fotogalériu.

Reakcia režisérky Klaudyny Rozhin po projekte:

It was a pleasure to work with your students last Monday. They threw themselves into work with zeal and courage which more then compensated their lack of drama experience. We explored tools and methods of storytelling and I was truly impressed with their vocabulary and excellent oral and communication skills. I am thrilled to say that some of the stories they produced were wonderfully imaginative and original. I’d be very keen to work with them if we manage to secure some further funding.

“Bolo mi potešením pracovať s Vašimi študentmi. Vrhli sa do práce s odvahou a zanietením, ktoré vo veľkej miere vyvážila ich neskúsenosť s divadelným umením. Prešli sme prostriedky a metódy rozprávania príbehov a bola som naozaj ohromená ich slovnou zásobou a vynikajúcim slovným a komunikatívnym prejavom. Som nadšená a môžem povedať, že niektoré z príbehov, ktoré študenti vytvorili, boli úžasne spracované s obrovskou fantáziou a originalitou. Bola by som veľmi rada, keby sme spolupracovali i na ďalších možných projektoch do budúcna.“

Dátum pridania18.10.2012 21:43
KategórieOznamy, PK ANJ, PK výchovy