Opäť vo Viedňoblave

Opäť vo Viedňoblave

Skupinka 40 študentov prevažne z vyšších ročníkov sa pod vedením p. profesoriek Krestianovej a Bellušovej zúčastnili na tradičnej exkurzii dvoch európskych metropol  – Viedne a Bratislavy.

Nabitý program v trvaní dvoch dní , 18.-19.10.2012, dal všetkým naozaj zabrať. Veď uvidieť skvosty umenia v jednom z najznámejších múzeí Viedne – Kunsthistorisches Museum, či modernú obdobu maliarstva a umeleckej fotografie v slávnej Albertine, to je skutočný zážitok. Vyvrcholením kultúrou nasiaknutého putovania bola však návšteva technického múzea – Technisches Museum, kde si prišli na svoje znalci technológií i technických zručností, čo dnes možno povedať o takmer každom mladom človeku. Večerný presun do Bratislavy sme stihli zavŕšiť večerou v švédskom štýle – novootvorená IKEA sa o to postarala ukážkovo.

V slnečnom piatkovom ráne sme sa presunuli k symbolu našej metropoly, Bratislavskému hradu. Pred budovou parlamentu sa v čase našej prítomnosti pohybovalo až príliš veľa známych tvárí z obrazoviek spravodajstiev. Zopár pánov ministrov i poslanci mali práve prestávku. A my sme si to nenechali ujsť. Prechádzku po Starom meste bolo nutné zavŕšiť oddychom v neďalekom obchodnom centre. Aj tu sa to hemžilo celebritami iného kalibru. No a na záver úžasná bodka – výstava Human Body, jedinečný zážitok pri hádam najviac obnažených telách, aké už snáď nikdy inokedy neuvidíme. Na jednej strane najlepšia anatómia ľudského tela, na druhej strane zvláštne pocity ..... Ale oplatilo sa. Snáď o rok zasa.

BellkaDátum pridania22.10.2012 14:41
AutorPK NEJ - FRJ - TAJ - RUJ
KategórieOznamy, PK NEJ - FRJ - TAJ - RUJ
NálepkyŽiadne


Cisco