THE HUMAN BODY EXHIBITION

THE HUMAN BODY EXHIBITION

Ospalé ráno 26. 10. 2012. Vlak. Ďaleká Bratislava. Zhon. Incheba. The human body exhibition. Telá. Kosti. Nervy. Svaly. Rešpekt. Úžas v 36 pároch očí našich javorákov. Pozerám sa na teba. Bol si muž alebo žena?

Otázok plná hlava, myseľ všetko spracováva a medik Matej odpovede dáva. Skúmam zatiaľ nepoznané a teraz už viem, že pre túto vedu raz obetujem zmätok v hlave. 12-týždňové embryá chcú svojimi vyvinutými prštekmi cítiť teplo svojej matky, no dočkajú sa iba zafarbenia kostry a zvedavej obhliadky. Basketbalista pýšiaci sa svojimi bicepsmi netuší, že po oslave víťazstva alkoholom sa mu časom pečeň poruší, stvrdne a možno aj rozkrúši. Cigaretka jedna, dve, tri, tisíc premenia tvoje pľúca na čierny mech a toxické látky budú v tebe neustále vrieť. Zostali z neho iba cievy, tak tam stojí, načerveno žiari a predstaví sa menom „Redman“. Jeho sused ako keby z nitiek pospájaný vraví, že nervovú sústavu z neho vypreparovali. A čo rakovina? Ukázala, že si nevyberá. Napadla kosti aj pečeň, a ani hrubé črevo neuchráni.

Nepodarí sa hocikomu vidieť taký zázrak na vlastné oči a som šťastná, že práve ja som mala možnosť zúčastniť sa tejto výstavy. Vďaka patrí prof. Jendrichovskej a tiež prof. Kudrikovej.

Katka Ballová Septima A

Pozrite si fotogalériuDátum pridania02.11.2012 12:39
AutorMonika
KategórieOznamy, PK BIO - CHEM
NálepkyŽiadne


Cisco