Dejepisná exkurzia v Osvienčime

Dejepisná exkurzia v Osvienčime

29.10.2012 sa uskutočnila jednodňová exkurzia pre druhácke ročníky do Osvienčimu. Všetci boli plní očakávania, čo nám táto exkurzia prinesie a o čom to vlastne bude, a tak sme už o pol šiestej ráno čakali pred halou na autobusy, síce unavení a premrznutí, no vzrušení, čo sa bude diať ďalej.

Keď sme tam konečne dorazili, dostali sme akési mikrofóny so slúchadlami, cez ktoré sme počúvali našu pani sprievodkyňu. Svojimi slovami a spôsobom prednesu nás vťahovala do deja, akoby sme aj my spolu s ňou skutočne prežívali to, čo sa tam dialo. Rozprávala nám o tom, ako tam Židov mučili a vraždili. Videli sme ich izby, ošatenie, každodenné jedlo, spoznávali ich režim. Taktiež sme mali možnosť vidieť rôzne fotografie – mne utkveli v pamäti tie, ktoré porovnávali, ako vyzerali židovské deti predtým a potom, ako sa tam dostali.

Prezreli sme si celý Auschwitz, ktorý pozostáva z niekoľkých budov, no kvôli nepriaznivému počasiu sme Birkenau prešli len zbežne. Sme veľmi radi, že sme mali takúto možnosť spoznať kúsok európskej histórie a naživo vidieť miesto, kde sa tie ohavné veci diali. Myslím, že každý kto tam bol so mnou, bude len súhlasiť.

Slávka Sotáková, sexta A


 

Dátum pridania21.11.2012 09:11
AutorJavorka
KategórieOznamy, PK SJL - DEJ - NOS - GEO
NálepkyŽiadne


Cisco