Návšteva atómových elektrární Mochovce

Ani sme nevedeli, čo nás presne čaká…

Ráno keď sme nastupovali do autobusu, ani sme nevedeli, čo nás presne čaká. Keď sme prichádzali k jadrovým elektrárňam, už z diaľky sme videli hustú paru veľkých štyroch chladiacich veží. To nás všetkých fascinovalo. A zrazu " boli sme tam". Po prísnej a dôslednej kontrole občianskych preukazov sme jednotlivo prechádzali detektorom kovov. Po vstupe do areálu nás v infocentre oboznámili s princípom výroby jadrovej energie, so zložkami jadrových elektrárni a bezpečnostnými pravidlami. Pracovníci nám potom ukázali ako sa bezpečne zlaňujú do zásahovej šachty pomocou špeciálneho stojanu so sústavou zabezpečovacích kladiek. Hasičský zbor pre nás pripravil ukážku zásahu pri požiari v areáli, ale aj pri živelných pohromách v oblasti. Ukázali nám aj moderné vybavenie ich vozidiel. Nakoniec sme navštívili simulátor pre výcvik budúcich dispečerov zodpovedných za celú prevádzku a bezpečnosť jadrovej elektrárne. Za dobré správanie nás pani profesorky odmenili návštevou „Európy“ v BB :))

účastníci zájazdu ;)

Pozrite si fotogalériu ;)

Dátum pridania25.11.2012 18:53
KategórieOznamy, PK MAT-FYZ-INF