Prednáška o dospievaní

Dospievanie to je neuveriteľne vzrušujúce obdobie. Čas, ktorý sprevádza zvedavosť, túžba, obava i úzkosť. Odpovede na tieto otázky poskytuje edukačný program v rámci výchovy k manželstvu, rodičovstvu a etike intímnych vzťahov. Pre dievčatá ročníkov prímy je to ČAS PREMIEN a pre dievčatá kvinty a prvých ročníkov štvorročného štúdia S TEBOU A O TEBE.

Už 12 rokov prichádza na našu školu lektorka tohto vzdelávacieho programu pani Mária Čoláková, ktorá 30.9.2011 na našej škole prednášala dievčatám o problémoch v oblasti dospievania , ktoré sú súčasťou ich psychosexuálneho vývinu . Lektorka veľmi citlivo a zároveň profesionálne pomáha pochopiť prirodzené a zákonité zmeny, ktorými žiačky počas puberty prechádzajú a uvedomujú si vlastnú zodpovednosť za svoje zdravie. Výchova k manželstvu , rodičovstvu je súčasťou učebných osnov v predmetoch: biológia , etika, náboženstvo, náuka o spoločnosti a telesná výchova .

Pozrite si fotogalériu.

Mgr. Jela Böhmerová