TOP Javorka

TOP Javorka

A je to tu!

Oficiálny hodnotiaci rebríček gymnázií na Slovensku vytvorený Inštitútom pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) uverejnený včera denníkom SME!

Podčiarknuté a sčítané:

  • Sme v regióne Spiša najlepšie gymnázium!
  • Košickom kraji sme sa umiestnili na piatom mieste! Zaradili sme sa tým medzi gymnáziá takých zvučných mien ako Poštová či Šrobárka v Košiciach.
  • V porovnaní s gymnáziami na celom Slovensku sme sa umiestili v rebríčku na 28. mieste (žiadne iné novoveské gymnázium sa do rebríčka NAJ škôl ani nedostali!)

Že neveríte? Pozrite si interaktívnu mapku alebo si stiahnite úplnú tabuľku podľa krajov!

Podľa Petra Klátika z inštitútu brali pri hodnotení do úvahy výsledky žiakov v externej časti maturity zo slovenského či maďarského jazyka, matematiky, z angličtiny a nemčiny, ale aj počet absolventov na úradoch práce či ohodnotenie mimoriadnych výsledkov žiakov podľa metodiky ministerstva školstva za posledné 4 roky.

Tieto výsledky len potvrdzujú naše analýzy zosumarizované v článku Aká je pravda o nás? Čísla neklamú! a sú jasným dôkazom toho, že cieľom Javorky je orientácia na študentov, na kvalitu ich vzdelávania, rastu a to aj napriek slabej finančnej podpory od štátu. Umiestnenie sa v rebríčku najkvalitnejších škôl by sa nám však nepodarilo bez samotných študentov, ktorí chcú na sebe pracovať a nevolia si v každej situácii tú ľahšiu cestu! Za to im samozrejme ďakujeme ;) Rozhodnutie ísť študovať na Javorku určite nie je najľahšie, pretože ísť proti prúdu, proti masám idúcim na iné školy si vyžaduje silnú osobnosť, no zjavne sa to Javorákom vypláca! A to v podobe kvalitného vzdelania a príprave na VŠ.Dátum pridania04.04.2013 13:09
AutorMonika
KategórieOznamy, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco