Ďalší naši študenti idú na 1 rok študovať do zahraničia

Ďalší naši študenti idú na 1 rok študovať do zahraničia

Zabodovali v neľahkej konkurencii rovesníkov z iných škôl a splnili si svoj cieľ. Budúci šk. rok strávia štúdiom v zahraničí. Dominika (2. B) v Japonsku a Jakub (Sx. A) vo Veľkej Británii.

Chcete vedieť viac? Čítajte ďalej ;)

Študentka 2. B, Dominika Kalafutová strávi svoj budúci školský rok 2013/14 v Japonsku. Rozhodlo sa o tom po úspešne zvládnutom výbere pre Rotary Youth Exchange program. Rotary International je organizácia klubov po celom svete, ktorých cieľom je nielen pomoc ich domovským komunitám, ale aj snaha o riešenie celosvetových problémov. Jedným z ich programov je i služba mládeži prostredníctvom organizácie kultúrnych výmenných pobytov. Výmena prebieha medzi Rotary klubmi na celom svete. Študenti trávia jeden rok v cudzine, chodia do školy a bývajú v dobrovoľníckych hosťovských rodinách.

Študent Sx.A, Jakub Dovčík sa na budúci školský rok – 2013/14 stane študentom súkromnej strednej internátnej chlapčenskej školy s 300 ročnou tradíciou – Old Swinford Hospital School v meste Starbridge, pri Birminghame, vo Veľkej Británii. Štipendium na túto školu dostal od Open Society Foundation (Nadácie otvorenej spoločnosti), ktorá patrí pod filantropické (dobročinné) aktivity amerického finančníka a spisovateľa Georga Sorosa. Táto nadácia každoročne udeľuje niekoľko štipendií na prestížnych britských súkromných školách. Cieľom týchto štipendií je poskytnúť vzdelanie na excelentných školách pre študentov zo strednej Európy a taktiež im poskytnúť možnosť spoznať iné kultúry. Tento rok obdržali takéto štipendium šiesti študenti zo Slovenska a Jakub Dovčík je jeden z nich. Aby mohol získať takéto štipendium, musel úspešne absolvovať náročné písomné jazykové testy, napísať esej a prejsť ústnymi pohovormi.

Je to nezaplatiteľná skúsenosť a my Dominike a Jakubovi srdečne blahoželáme a prajeme im veľa úspechov a len pozitívne zážitky!Dátum pridania16.05.2013 19:18
AutorMonika
KategórieOznamy, PK ANJ, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco