Ako sme sa promenádovali po Elyzejských poliach

Ako sme sa promenádovali po Elyzejských poliach

Minulý víkend sa 14 našich odvážnych študentov vydalo na strastiplnú cestu za objavovaním Paríža. 24 – hodinová cesta do slávnej metropoly Francúzska sa ešte predĺžila kvôli technickej poruche, vďaka ktorej sme neplánovane navštívili český Hodonín :) Koniec koncov – prečo nie? …

Po úspešnej 3-hodinovej servisnej oprave sme sa vydali cez dažďom zaliaté Rakúsko a Nemecko (zopár kvapiek sa ušlo aj nám v autobuse :) ). Konečne sme v sobotu dopoludnia dorazili do Paríža a okamžite sa vrhli na Versailles s jeho veľkolepými záhradami.

„Rýchlovlak“ nás následne zaviezol do centra Paríža, kde nás čakal Louvre a jeho slávna Mona Lisa, ktorá sa mimochodom za ten čas vôbec nezmenila :). Prvé známky únavy sa však začali prejavovať a tak po výdatnej večeri sme sa rozhodli oddýchnuť si v sympatickej kaviarničke vedľa „červeného“ Moulin Rouge na Montmartre.

Druhý deň sme začali návštevou La Tour Eiffel. Neodradili nás ani početné schody ani chladný vietor a dopriali sme si „magnifique“ výhľad na celé mesto. Potom šup-šup dole a už sme aj leteli do Les Invalides, kde sme si prezreli vojenské múzeum a kryptu Napoleóna. Potom sme sa „mrkli“ do Sainte Chapelle (čo je kaplnka, ktorá bola pôvodne postavená na to, aby uchovávala relikvie Ježiša Krista) a do La Conciergerie, kde bola väznená Mária-Antoinetta (francúzska kráľovná) predtým, ako ju spolu s jej manželom verejne popravili počas Veľkej francúzskej revolúcie.

Popoludní sme si dopriali atmosféru parížskych uličiek a návštevu honosnej Notre Dame, ktorá tento rok slávi 850 narodeniny. Nevynechali sme ani slávnu avenue Champs Elysées, kde sme si aj zatancovali s chlapcami zo St. Deni :), posedeli na teraske pod L´Arc de Triomphe de l´étoile a užili si nádherný západ slnka!

Na záver dňa sme sa presunuli na námestie Trocadero, odkiaľ sme mali vysvietenú Eiffelovu vežu ako na dlani. Sediac takto na schodíkoch sme sa kochali tou 10.100 tonovou železnou nádherou a povedali si, že toto bola síce naša prvá návšteva v Paríži, ale iste nie posledná :).

V neposlednom rade chcem pochváliť našich študentov za zodpovedné a uvedomelé chovanie. Verím, že ste si odniesli veľa jedinečných zážitkov :). Pozrite si foto v albume Paríž 2013.Dátum pridania29.05.2013 09:44
AutorJavorka
KategórieOznamy, PK NEJ - FRJ - TAJ - RUJ, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco