Podporujeme program Daphne

Podporujeme program Daphne

Nepoviem iste nič nové, ak spomeniem, že informačno – komunikačné technológie sú už neoddeliteľnou súčasťou života mladých ľudí. Vieme sami, ako úžasne nám vedia technológia uľahčiť, či spríjemniť bežný deň. Poznáme ale všetky nástrahy moderných nástrojov? A čo je dôležitejšie – vedia o týchto nebezpečenstvách naše deti?

Nezisková organizácia Estra foundation n.o (European Strategies of Training and Research Academ) sa zapojila do medzinárodnej kampane na Facebooku a Pokeci v rámci programu Daphne, v ktorej chce poukázať na nebezpečenstvá a hrozby, ktorým študenti vo veku 10 – 17 rokov čelia po prihlásení sa na takéto siete.

Kampaň poukazuje aj na to, ako môžu sociálne siete mladého človeka ovplyvňovať. Jej cieľom je pomôcť v boji proti závislosti na sociálnych sieťach, kyberšikanovaniu, a iným problémom. To však vyžaduje podporu zo strany rodičov, učiteľov a psychológov. Je potrebné, aby rodičia a rovnako aj učitelia boli informovaní o možných rizikách sociálnych sietí, preto dávame do pozornosti:

Či už ste rodič, študent alebo učiteľ neváhajte sa obrátiť na tieto zdroje v prípade potreby, alebo preventívne, ak sa chcete informovať o spomenutých problémoch. Radi Vám pomôžu!Dátum pridania12.06.2013 11:22
AutorJavorka
KategórieOznamy, PK MAT-FYZ-INF
NálepkyŽiadne


Cisco