Poď na výlet do Národného parku Haut-JURA

Minulý školský rok sme nadviazali kontakt s gymnáziom vo Francúzsku (Lycée du Pré St-Sauveur, Saint-Claude), s ktorým plánujeme partnerskú spoluprácu. Tu je prvý projekt, ktorý môže uzrieť svetlo sveta. Jedná sa o výmenný pobyt pre 15 našich študentov (starších ako 15 rokov), ktorých obľúbeným predmetom je geografia. Ak máš záujem stráviť 5 dní vo francúzskom Národnom parku Haut Jura, čítaj ďalej..

Projekt sa nesie v duchu spolupráce dvoch škôl založenej na výmennom pobyte žiakov, ktorí budú umiestnení do francúzskych rodín. Tie im poskytnú stravu a ubytovanie. Počas pobytu bude pripravený program pozostávajúci z výletov do Národného parku a sprievodných aktivít. Komunikačným jazykom je anglický alebo francúzsky jazyk.

Hlavnou myšlienkou projektu je spoznávanie Národných parkov európskych krajín a ich biodiverzity (= rozmanitosť živočíšnych alebo rastlinných druhov).

Jediné, čo si študent v rámci projektu hradí je cesta. Predpokladaný spôsob dopravy je autobus tam a späť (pravidelná linka Levoča – Ženeva), čo predstavuje náklady vo výške cca 170 eur. Ostatné výdavky sú hradené z projektu. Prepokladaný termín výletu je jar/leto 2014 (apríl – máj).

V prípade, že máte záujem, vyplňte predbežne

tento formulár

a my Vám o tom prídeme povedať bližšie informácie.

Čo vy na to? Ak sa Vám tento nápad zapáčil, neváhajte a príďte sa informovať (p. uč. Ďurišková, p. uč. Kaľavská).

Dátum pridania16.09.2013 18:26
AutorJavorka