Mesiac úcty k starším

Láska a úcta k starším má byť stála. Staroba sa nás všetkých týka. Je prirodzenou súčasťou nášho života. Práve mesiac október je mesiacom úcty k starším a pripomína nám, aby sme si uctili seniorov a dali im najavo svoju náklonnosť. Významnú akciu pod názvom LIENKA POMOCI zorganizovala nadácia SOCIA v spolupráci so Slovenským Červeným krížom aj v Spišskej Novej Vsi. Na zbierke sa zúčastnili aj dievčatá z nášho Klubu mladých zdravotníkov na našej škole.

Úcta k starším by mala byť hlavne spontánna, nenásilná a sústavná a mala by byť nielen v „Mesiaci úcty k starším“. Starší ľudia si zaslúžia úctu, pretože vekom nadobudli skúsenosti, ktoré môžu odovzdávať mladším. Napokon vďačíme im aj za svoj život. Nezabudnime na pozdrav, ktorý je najjednoduchším prejavom ľudskej spolupatričnos­ti......

Ing. Jarmila Jendrichovská, Mgr. Jela Böhmerová

Dátum pridania12.10.2011 13:43