Úspešní florbalisti

Úspešní florbalisti

Našu školu už po niekoľko rokov úspešne reprezentujú mladí florbalisti. Všetko to začalo asi pred piatimi rokmi, keď sa partia septimanov rozhodla že si na našej škole spravia školskú florbalovú ligu. Dobrý nápad a množstvo zanietených chlapcov. Nič viac nebolo treba. Každotýždenné stretávanie sa, zápasy, emócie. To všetko lomcovalo s mnohými mladými dušami, ktorých srdcia začali biť pre deravú hokejku a loptičku. Presne dva roky po založení Javorka floorball league vzniká v Spišskej Novej Vsi prvý florbalový klub pod názvom Young Arrows.

Niekoľkým chlapcom z Javorky, ktorým už nestačila školská liga raz do týždňa, sa rozhodlo že začnú systematicky trénovať v klube. Niektorí sa uchytili, niektorí po chvíli odišli a niektorí dnes už reprezentujú naše mesto v lige. Medzi nimi napríklad Michal Vadovský, Roman Brežný, Matej Mikunda či Jakub Šiška. Za štyri roky fungovania Javoráckej florbalovej ligy prešlo do novoveského florbalového klubu bezmála 20 chlapcov.

Javorka floorball league týmto školským rokom dočasne a možno definitívne zanikla. Postupne však začína zožínať svoje ovocie na klubovej úrovni. Šesť chlapcov z Javorky túto sezónu reprezentuje Spišskú Novú Ves v kategórii starších žiakov, ďalší piati hrajú už juniorskú extraligu a deviati bojujú za mužské A-čko vo východoslovenskej druhej lige.

Perličkou, ktorá ma však donútila napísať tento článok je, že tento víkend 2. – 3. novembra 2013 sa v Prešove konal jeden z troch zrazov širšej juniorskej florbalovej reprezentácie. Na tento zraz boli pozvaní aj traja hráči Spišskej Novej Vsi. Hádajte z ktorej školy sú??? Presne tak – Matúš Bučák, Matúš Lipčák a brankár Tomáš Rovder sú presne tí traja vybraní za naše mesto a za našu školu!

Preto im držme palce, aby v silnej konkurencii obstáli čo najlepšie. Veď čo by bolo krajším zadosťučinením ako mať na škole reprezentantov Slovenska.

Mgr. Gabriel LičákDátum pridania03.11.2013 20:45
AutorJavorka
KategórieOznamy, PK TEV, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco