O besede s Monikou Kašovou

O besede s Monikou Kašovou

Minulý týždeň sa naši študenti mali možnosť zúčastniť besedy s RNDr. Monikou Kašovou, ktorá je etikoterapeutkou, konzultantkou, lektorkou a pracovníčkou v oblasti výskumu a psychológie. Chcete vedieť, čo sme zistili?

Ak by ste náhodou nevedeli, kto je to etikoterapeut, tak pre vysvetlenie dodávam, že ide o človeka, ktorý hľadá príčinu fyzických ochorení v duševnom rozpoložení človeka alebo pomáha človeku nájsť cestu k samému sebe.

Hlavnou témou besedy bola síce rasová diskriminácia, ale „načrelo“ sa aj do takých tém, ako je sebapoznávanie, vlastné ja, duša verzus telo, láska, nenávisť. Študenti sa na besede cítili veľmi príjemne a zároveň sa dozvedeli nové veci – trebárs, aké vaše povahové vlastnosti prezrádzajú črty tváre alebo vaše telo. Vedeli ste napríklad, že vzdialenosť medzi hornou perou a nosom určuje mieru vašej vzťahovačnosti? Čím je vzdialenosť väčšia, tým osobnejšie si veci pripúšťate.

RNDr. Monika Kašová sa tejto oblasti aktívne venuje a na spomenuté témy publikuje literatúru v podobe brožúr a kníh. Prajeme jej veľa úspechov do budúcna a ďakujeme, že prišla rozjasniť naše tváre :)

Na záver malý úryvok z jej publikácie:

„Nikdy sa nebojíš toho, čo bolo. Iba zo zlých skúseností máš nepríjemný pocit. Janko, pozeraj sa na svoj Strach, ako na svojho kamaráta. Vždy keď ku tebe príde, poďakuj sa mu za to, že prišiel, lebo je to veľmi dobrý kamarát. A keď tomu porozumieš, nebudeš mať rozbité kolienka, ani nepokojné sny. Strach si dokážeš premeniť na lásku. Je to, akoby ste sa hrali na premeny. … Ale dávaj si pozor, aby ťa neovládol. Svoje myšlienky strachu premieňaj vždy na Lásku“.

" Môj kamarát Strach (či Láska?)… " Monika Kašová

Fotky z besedy nájdete v albume na FBDátum pridania12.11.2013 07:20
AutorJavorka
KategórieOznamy, PK SJL - DEJ - NOS - GEO, PK výchovy
NálepkyŽiadne


Cisco