Jozef.Hanula@maliar.sk a kvarta A

Jozef.Hanula@maliar.sk  a kvarta A

Kreatívna dielňa venovaná sakrálnej tvorbe Jozefa Hanulu sa uskutočnila v priestoroch Galérie umelcov Spiša dňa 4. decembra 2013. Zúčastnili sa jej študenti kvarty A spolu s p. učiteľkou Dankou Osvaldovou v rámci vyučovacej hodiny výchova umením.

Projekt pod názvom Jozef.Hanula@maliar.sk je venovaný 150. výročiu narodenia umelca Jozefa Hanulu a 1150. výročiu príchodu solúnskych vierozvestcov na Veľkú Moravu. Je realizovaný vďaka grantu Ministerstva kultúry SR a naša škola sa dozvedela o ňom prostredníctvom p. Mgr. Anny Timkovej, s ktorou udržiavava dlhoročnú spoluprácu. Projekt je určený žiakom základných a stredných škôl a pozostáva z troch tvorivých dielní, ktoré vedú odborní lektori, učitelia ZUŠ a SOŠ v Spišskej Novej Vsi.

Študenti kvarty A sa pokúsili pod vedením akad. soch. Otta Korkoša zrealizovať podľa výtvarnej predlohy sakrálnu nástennú maľbu. Namiesto omietky použili kartón a svoju predstavu stvárnili pomocou akrylových farieb, prípadne farbičiek. V rámci tímovej práce mal každý zo žiakov možnosť prejaviť svoj výtvarný talent i inovatívny pohľad na tradičné umenie.

Výsledky kreatívnych dielní si môžu záujemcovia prehliadnuť priamo v priestoroch GUS v Spišskej Novej Vsi, no krátku fotoreportáž z tejto akcie si môžete pozrieť už teraz v našej fotogalérii.

PaedDr. Danka Osvaldová

Dátum pridania05.12.2013 08:04