Keď stredoškolák prekvapí a zaujme aj na akademickej pôde

Keď stredoškolák prekvapí a zaujme aj na akademickej pôde

O všestrannosti našich študentov sa koncom roka mohli presvedčiť aj študenti Univerzity Konštantína Filozofa v rámci projektu Mladí mladým – tvorivé reflexie. Ako prvý sa v ňom predstavil Martin Makara (septima B) alias spišskonovoveský Jamie Oliver. Autorka projektu Mgr. Lenka Jalilah Hrušková objavia Martina na jednom z najväčších slovenských internetových portálov o varení , na ktorom už druhý rok publikuje vlastné recepty a inšpirácie na jedlá zo slovenskej, indickej, maďarskej, talianskej a mexickej kuchyne.

Prostredníctvom týchto blogov sa Martin delí s čitateľmi o svoju vášeň v kulinárstve. Na akademickej pôde zaujal svojou prednáškou s podtitulom „Tvorivé jazykové reflexie na britskú angličtinu, kultúru a stravovanie“, ktorú doplnil netradičnou prezentáciou doplnenou o postrehy z jeho návštevy v Londýne. V druhej fáze projektu predviedol svoje praktické zručnosti a pripravil pre účastníkov projektu vlastné kulinárske špeciality. Krátku videoreportáž si môžete pozrieť v archíve TV Reduty.

Odborný asistent Výskumno-vzdelávacieho a poradenského centra v Spišskej Novej Vsi PhDr. František Drozd, PhD. o Martinovi povedal: „Hlavným aktérom bol kultivovaný mladý Spišiak, stredoškolák Martin Makara, ktorý ma hneď zaujal svojím kongruentným správaním, priam charizmou. S oduševnením rozprával svoje príbehy z kulinárskeho prostredia, ktoré zažil pri varení doma i v cudzine“.

Martin je skutočne výnimočný mladý muž, ktorý sa vymyká z davu, a nech sa už rozhodne ísť v živote akoukoľvek cestou, budeme držať palce a veríme, že budeme o ňom ešte počuť. ;)Dátum pridania14.01.2014 11:20
AutorMonika
KategórieOznamy, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco