Floorbalisti o krok ďalej k vytúženému cieľu!

Floorbalisti o krok ďalej k vytúženému cieľu!

Začiatkom novembra sa traja naši študenti zúčastnili víkendového sústredenia širšej slovenskej juniorskej reprezentácie vo floorbale. Sústredenia sa zúčastnilo 65 chlapcov z celého Slovenska. Cieľom týchto zrazov je postupne vybrať a sformovať 20-člennú reprezentáciu, ktorá bude Slovensko zastupovať na majstrovstvách sveta juniorov v roku 2015 vo švédskom Helsingborgu.

Prednedávnom na email domovského klubu floorbalistov prišla ďalšia veľmi dobrá správa. Matúš Bučák a Tomáš Rovder boli prizvaní do ďalšej fázy tréningového sústredenia, ktoré sa uskutoční už tento víkend v Bratislave. Zo 65 chlapcov sa tak do druhého kola prebojovalo už iba 31 florbalistov. Je potešujúce, že Tomáš Rovder tu figuruje ako jeden z troch brankárov a Matúš Bučák sa dostal k top 10 obrancom.

Chlapcov však čaká krušný víkend, kde budú musieť ,,zamakať,, a vydať zo seba všetko čo v nich je. Bude to pre nich obrovská fyzická a psychická záťaž, ale zároveň aj škola floorbalu. Pobyt v Bratislava budú mať chlapci obohatený aj o zážitky, pretože v rámci sústredenia sa zúčastnia ako diváci na kvalifikačnom stretnutí mužskej reprezentácie medzi Slovenskom a Estónskom o postup na tohtoročné majstrovstvá sveta mužov.

Držme teda chlapcom palce, aby si vytúžený cieľ vybojovali a Javorka tak mala svoje zastúpenie o rok v Helsingborgu.

Mgr. Gabriel LičákDátum pridania29.01.2014 18:50
AutorJavorka
KategórieOznamy, PK TEV, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco