Javorka » Valentínska kvapka krvi očami našich dievčat

Valentínska kvapka krvi očami našich dievčat

Valentínska kvapka krvi očami našich dievčat

Podobne ako vlani aj tento školský rok sa na našej škole uskutočnil „Deň otvorených dverí“ – JavoroMánia. Medzi rozličnými aktivitami nás upútala výzva pre študentov o zapojenie sa medzi dobrovoľných darcov krvi. A keďže sme spĺňali základnú podmienku – vek 18 rokov – pozbierali sme potrebnú dávku odvahy a rozhodli sme sa, že využijeme ponúknutú príležitosť. V deň „D“ sme si ráno trochu privstali a už pred siedmou sme vchádzali na Hematologicko-transfúzne oddelenie polikliniky v Spišskej Novej Vsi…

Čakáreň doslova praskala vo švíkoch. Boli sme prekvapení, koľko mladých ľudí má záujem nezištne darovať tekutinu najvzácnejšiu – svoju vlastnú krv. Medzi čakateľmi vládla dobrá atmosféra, vtipné poznámky pomáhali uvoľniť napätie a obavy z neznámeho u prvodarcov.

Absolvovali sme „povinnú jazdu“ – vyplňovanie dotazníkov, rozbor vzorky krvi, vyšetrenie lekárkou a napokon prišiel na rad aj obávaný odber krvi. Všetky účastníčky našej dámskej jazdy ho zvládli perfektne, a to aj vďaka milému zdravotníckemu personálu. Sestričky boli láskavé a starostlivé, každého darcu si na svojom oddelení veľmi vážia.

Z Javorky nás bola len hŕstka, ale dúfame, že naše „valentínske kvapky krvi“ sa spoja spolu s ďalšími a pomôžu tým, ktorí to naozaj potrebujú. Dnes je to niekto anonymný a zajtra to môže byť ktokoľvek z našich najbližších. Každému odporúčame, aby si vyskúšal, ako chutí skvelý pocit pomôcť inému človeku a netreba čakať ani do budúceho Valentína :)

Na záver by sme sa chceli poďakovať pani učiteľke Osvaldovej, ktorá nás priviedla na túto myšlienku a darovala krv spolu s nami.

Lenka Hradiská a Martina Sopkovičová, oktáva A

Fotky z ich valentínskej kvapky krvi si môžete pozrieť aj v albume na FB: Naše valentínske darkyne krvi.Dátum pridania13.02.2014 22:32
AutorMgr. Mária Kaľavská
KategórieOznamy
NálepkyŽiadne


Cisco