Vlakom do múzea (očami sekundy)

Vlakom do múzea  (očami sekundy)

Keď sme sa dozvedeli, že ideme na exkurziu do Martina, povedali sme si: „ Čo tam taký Martin ?!“ Naše očakávania sa však hneď po nastúpení do vlaku zmenili. V žiadnom prípade to nebola nuda. Cesta nám ubehla rýchlo a ani sme sa nestačili čudovať, a boli sme na mieste.

V dobrej nálade sme sa vybrali najskôr na Národný cintorín. Niektorí spolužiaci nás s týmto miestom stručne oboznámili. A my sme potom mali možnosť objaviť na náhrobných kameňoch známe mená z hodín literatúry či dejepisu. Boli tam pochovaní spisovatelia, napr. Janko Kráľ, Jozef Cíger-Hronský, Ján Smrek, ale aj maliar Martin Benka. Niektoré pomníky boli doslova umeleckými dielami. Po nádhernom zážitku sme navštívili Múzeum Martina Benku, dom, v ktorom tento umelec žil a tvoril. Obdivovali sme nielen jeho obrazy, vlastnoručne zhotovené husle, ale aj vzácnu zbierku kníh. Blížil sa čas obeda, tak sme si ho šli vychutnať do mesta. Slnečné centrum Martina malo príjemnú atmosféru. Po jedle sme mali trocha voľna, užili sme si ho po „svojom“. Vyčerpaní sme sa ocitli na stanici, vo Vrútkach sme zažili hektickú atmosféru, keďže vlaky majú výluku, tak aj ten náš dorazil s miernym meškaním. Usadení v kupé sme však nabrali druhý dych a cesta bola pre nás veľmi zábavná.

Z Martina sme si neodniesli len veľa nachodených metrov, ale ja krásne spomienky. Dúfame, že sa takéto výlety budú opakovať častejšie !

Sekunda A

Pozrite si fotky vo fotogalérii ;)Dátum pridania09.04.2014 14:44
AutorMonika
KategórieOznamy, PK SJL - DEJ - NOS - GEO
NálepkyŽiadne


Cisco