S umelcom o umení

sa rozprávali žiaci prímy A dňa 11. apríla 2014 priamo v priestoroch GUS. Beseda bola súčasťou sprievodných podujatí organizovaných pri príležitosti vernisáže výstavy Života beh akademického sochára Petra Jedličku, ktorý žije a pracuje v Brne.

Obklopení umelcovými maľbami a plastikami počúvali primáni zaujímavosti z jeho života a tvorby. Dozvedeli sa napríklad, že umelec nemaľuje svoje plátna tradične na maliarskom stojane, ale na zemi a akým spôsobom získava zelenkavý odtieň svojich plastík. Žiaci dostali tiež odpoveď na otázku, prečo si český výtvarník vyberá námety z cirkusového prostredia a prečo sú postavy na obrazoch namaľované aj dolu hlavou.

O tom, že stretnutie s umelcom bolo pre deti príjemným spestrením tradičnej výuky v školských laviciach, svedčia aj naše fotografie. Za pozvanie na besedu ďakujeme p. Mgr. Anne Timkovej, lektorke GUS.

Danka Osvaldová

Dátum pridania13.04.2014 20:08