Opäť budeme voliť!

Študentské voľby sú projekt Inštitútu pre verejné otázky. V rámci tohto projektu študenti stredných škôl v SR realizujú modelové voľby, ktorých výsledky sumarizuje a zverejňuje IVO. V roku 2014 okrem pilotného projektu volieb prezidenta SR realizujeme 14. mája aj na našej škole študentské voľby do Európskeho parlamentu a študentské komunálne voľby.

Cieľom projektu je zoznámiť študentov so základnými demokratickými princípmi fungovania spoločnosti a zvýšiť informovanosť a povedomie o fungovaní volebných systémov v Slovenskej republike v cieľovej skupine 15 –18-ročných študentov stredných škôl a vtiahnuť ju do verejného priestoru a zvýšiť občiansku angažovanosť prostredníctvom realizovania modelových volieb medzi stredoškolskými študentmi.

Celoslovenské výsledky volieb do Európskeho parlamentu si môžete pozrieť na oficiálnej stránke projektu http://www.studentskevolby.sk/

Dátum pridania06.05.2014 19:00
Autorštudentská rada