Premierová účasť na CISCO "olympiáde" s vynikajúcim výsledkom

Premierová účasť na CISCO "olympiáde" s vynikajúcim výsledkom

Študenti stredných a vysokých škôl sa stretli v Košiciach na celoslovenskom kole „olympiády“ budúcich sieťových špecialistov. V deviatom ročníku Networking Academy Games (NAG), ktoré v spolupráci s ITAS a spoločnosťou Cisco organizovala Technická univerzita v Košiciach, si zmerali sily nielen v teoretických, ale aj praktických zručnostiach. Pre zúčastnených je úspech v súťaži zároveň zárukou profesionálneho uplatnenia. To, že zamestnávatelia uprednostňujú uchádzačov so skúsenosťami a priemyselnými certifikátmi totiž v štúdii Cisco potvrdili tak manažéri, ako aj žiadatelia o zamestnanie.

Na základe výsledkov analytických štúdií Európskej komisie, už v najbližších rokoch by mohlo Európe chýbať až niekoľko stotisíc odborníkov na informačné technológie. Rozdiel medzi dopytom a ponukou by mali zmierniť aktivity zamerané na hľadanie a výchovu mladých talentov.

Svoje znalosti sieťových technológií v Košiciach predviedlo viac ako sto študentov stredných a vysokých škôl, ktorí do súťaže v metropole východu postúpili zo školských kôl. Sily si merali v piatich kategóriách, pričom jedna bola určená pre trojčlenné družstvá a zvyšné pre jednotlivcov. Na každého účastníka čakala teoretická časť, počas ktorej musel v online teste preukázať svoje vedomosti o sieťových technológiách. To, že remeslo naozaj ovládajú, súťažiaci predviedli v praxi v dvoch kategóriách na segmentoch laboratórnej siete a v ďalších dvoch kategóriách v simulačnom prostredí Packet Tracer. Počas hodinovej skúšky sa popasovali s problémami ako sú konfigurácia aktívnych sieťových prvkov, nastavenie dynamického a statického smerovania, filtrovanie premávky či nastavenie virtuálnych sietí. Jednou z kategórií bola po úspešnej vlaňajšej premiére aj súťaž v krátkych vzdelávacích videách, zameraných na oblasť počítačových sietí.

Našu CISCO akadémiu reprezentovali

A s akým výsledkom?

celoslovenskom hodnotení v kategórii jednotlivcov UNI (iba stredoškoláci) sa Viktor Petrášek umiestnil na 4. mieste a Martin Safko na 7. mieste (v pôvodnom hodnotení bol na 5. mieste, no neskôr z nám neznámych dôvodov rebríček upravovali…). Filip Kapsdorfer a Alexander Valach súťažili s Viktorom Petrášekom len v kategórii trojčlenných tímov, v ktorej sa im kvôli sérii nešťastných náhod nepodarilo získať také umiestnenie, s ktorým by boli spokojní a ktoré by odzrkadľovalo ich vedomosti a zručnosti. Nevadí, veríme, že na budúci rok, so skúsenosťami, ktoré tohoročnou účasťou na súťaži získali, súťaž vynikajúcu zdolajú ;)

V našej internej LCNA hitparáde máme vlastné dve kategórie: Martina Safka po osem mesačnom štúdiu v našej LCNA a vynikajúcom umiestnení na NAG 2014 vyhlasujeme za Skokana roka LCNA Javorky a Alexandra Valacha za jeho zodpovednú prípravu na NAG, v ktorej tímovo potiahol aj svojich súťažných partnerov a tým sa nepriamo podieľal na ich víťazstvách, vyhlasujeme za Hviezdu LCNA Javorky ;)

Pozrite si fotogalériu.

Všetkým súťažiacim ďakujeme za reprezentáciu a držíme palce do ďalších sieťových aktivít ;)Dátum pridania14.05.2014 12:52
AutorMonika
KategóriePK MAT-FYZ-INF, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco