KOŽAZ za nami

KOŽAZ za nami

Branecký výcvik (Kurz ochrany života a zdravia – KOŽAZ) neobišiel ani nás, tohtoročných tretiakov (študentov III.A,III.B, Sp.A, Sp.B). Naplno sme sa venovali rôznym užitočným oblastiam života. Všetko sa to začalo pondelok ráno ukážkou kynologického klubu zboru policajtov.

Psy si to vychutnávali ešte viac ako my. Po nej nasledovala krátka prednáška o drogách a živote bez nich. Nasledoval kurz zdravotníckej prípravy, v ktorom si mohli študenti vyskúšať, ako by reagovali pri automobilovej nehode, ako zastaviť krvácanie, čo robiť s otvorenou či uzavretou zlomeninou.

V utorok sme sa rozdelili na dve skupiny. My sme začali na strelnici, kde si prišli na svoje nielen ostrostrelci, ale aj tí, čo držali v ruke zbraň po prvý raz . Nasledovala obhliadka hasičskej stanice, pekný výklad o všakovakej technike, ktorú hasiči používajú. A viete si predstaviť koľko v nich bolo matematiky a fyziky? Nesmiem opomenúť ani veľmi praktickú prednášku z topografie od pána Vojčíka, ktorý sa postaral o to, aby sme sa nikdy s mapou v ruke nestratili. ;)

V stredu sa vyčasilo, aby bol deň príjemnejší, konala sa takisto túra na Košiarny briežok. Tým sme dali zbohom krátkemu, ale poučnému braneckému kurzu.

Alexander Valach III.A

Pozrite si fotogalériu.

*pozn, admina: ďakujeme našim externým fotoreportérom p. Vojčíkovi a Jankovi Gabonayovi ;)Dátum pridania29.05.2014 21:43
AutorMonika
KategórieOznamy, PK TEV
NálepkyŽiadne


Cisco