Javorka vs Slovensko v pilotnej detskej programátorskej súťaži Scratch Cup

Javorka vs Slovensko  v pilotnej detskej programátorskej súťaži Scratch Cup

Výskumy naznačujú, že najlepším spôsobom, ako podporovať kritické myslenie u detí, je naučiť ich schopnosti analyticky myslieť. Kritické myslenie je o zvedavosti, flexibilite a otvorenej mysli. Vďaka priamej výučbe kritického myslenia sa môžu stať deti múdrejšími, nezávislejšími a kreatívnejšími. Jedným z vynikajúcich tipov pre výučbu kritického myslenia u detí je programovanie.

Keď sa učíte programovať, učíte sa presne a analyticky premýšľať o nepredvídateľnom svete kódu. Logické zručnosti, ktoré tu môžu deti získať, sú neoceniteľné, bez ohľadu na to, či sa nakoniec budú venovať programovaniu profesionálne.

Na Javorke zasväcujeme deti do sveta programovania už od prímy. Toho roku Fakulta matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave vyhlásila pre žiakov 5. 6. a 7. ročníka ZŠ a prímy a sekundy osemročných gymnázií pilotnú súťaž v detskom programovacom prostredí Scratch. Naši sekundania výzvu prijali a ako dopadli? Zo 133. zúčastnených súťažiacich z celého Slovenska sa Filip Bajtoš umiestnil na 3. mieste, za ním so stratou jedného bodu Martin Darvaši na 4. mieste a zástupkyňa nežnejšieho pohlavia, Viktória Bogyová, vybojovala krásne 18. miesto. Pozrite si súťažné zadania a uvidíte, že to nebolo až také jednoduché a že bolo nad čím rozmýšľať.

Chalanom a Vike blahoželáme a veríme, že ich chuť do programovania tak skoro neopustí ;) A Vás ostatných pozývame si tiež potrápiť hlavičky… poznáte blockly ?Dátum pridania09.06.2014 18:47
AutorMonika
KategóriePK MAT-FYZ-INF, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco