Londýn, Paríž 2014

Už Vám iste vŕtalo hlavou, či sme tak trošku nezabudli na tohoročnú exkurziu Javorákov do dvoch metropol Európy – Londýna a Paríža. No veru sme nezabudli, len informácie z tej diaľky k nám putovali akosi dlhšie ako z iných akcií ;) A ako to videli naše mladé Javoráčky? Čítajte ďalej ;)

Začnem cestou tam, ktorá bola síce veľmi dlhá, no bola plná očakávaní čo v Paríži a Londýne zažijeme. Pustili sme si aj nejaké filmy, ktoré nás však buď nebavili, alebo boli podľa našej p. učiteľky Žifčákovej, mládeži neprístupné, tak sme nakoniec skončili pri Dobe ľadovej 4.

Po tom dlhom cestovaní bol pre nás veľmi dôležitý výstup z autobusu v Paríži. Celý deň sme chodili po nejakých pamiatkách, no najviac nás zaujala Eiffelová veža. Aj, drahá, ulička Champ Elysés. Po zotmení sme zase nasadli do autobusu, aby sme sa previezli na ubytovňu a pekne sa vyspali.

Na druhý deň nás čakala nedlhá cesta do Londýna cez Eurotunel. Ani sme sa nenazdali a už sme boli tam. Po Londýne sme sa presúvali metrom. Čakali nás tri skvelé dni prežité v prekrásnom meste. Videli sme nádherný výhľad z London eye, pekné mestské štvrte, ulicu, na ktorú sa mnohí z nás najviac tešili, Oxford street. Boli sme v niektorých Britských múzeách a tí, ktorí chceli boli aj v Madam Townsends a vo Windsorskom paláci. Ale aj Big Ben bol krásny. Potom nás čakal náš „super“ autobus, ktorý nás zase preniesol do Paríža. Pozreli sme sa tam na Notre Dame. Naša posledná pamiatka bola galéria Louvre, kde je preslávený obraz Mona Lisa.

Tak toto bolo naše „putovanie“ Londýnom a Parížom. Na záver veľmi pekne ďakujeme nášmu výbornému sprievodcovi Mirovi, aj našim dvom učiteľkám, p. Žifčákovej a p. Kučerovej, že to s nami vydržali a takisto ďakujeme aj našim milým pánom šoférom. :)

Natália Lištiaková (T.A)

Dňa 28.4.2014–4.5.2014 sa niektorí žiaci zúčastnili zájazdu do Londýna a do Paríža. Z toho 2 dni sme boli v Paríži a 3 dni v Londýne.

V Paríži nás očarila preslávená Eiffelova veža, z ktorej bol nezabudnuteľný výhľad na celý Paríž. Ďalej sme videli Víťazný oblúk, luxusnú uličku Champ Elysés preplnenú francúzmi a turistami, videli sme aj Katedrálu Notre Dame a galériu Louvre, kde sme si nenechali újsť obraz slávnej Mony Lisy.

Aj Londýn mal svoje čaro. Najviac sa nám páčilo tzv. Londýnske oko, Big Ben a múzeum voskových figurín. Prešli sme okolo Buckinghamského paláca, Trafalgarského námestia a navštívili sme Windsorský palác, British museum a Natural museum. Z tohto výletu sme si domov donieslii nezabudnuteľné zážitky, na ktoré budeme ešte dlho spomínať. :)

M.Dučáková

Pozrite si fotogalériu.