Myslím nahlas, nie som sám

Myslím nahlas, nie som sám

Dnešný večer sa mi zdá výnimočný. Nepotrebujem sa nič učiť, no predsa neviem čo skôr, lebo popri všetkých zlých stránkach internetu, práve ten je skvelým atlasom momentálnych ľudských pocitov. Dnes mi príde obzvlášť pestrý a to sa mi páči, pretože mám pocit, akoby dnes bolo všetko iné, akoby nik nemusel svoje emócie tlmiť a mohol byť na chvíľu takým, akým je rád.

A prekvapili ma nie len ľudia, od ktorých by som niečo také očakával, ale skôr tí, ktorí podobné úvahy či delenie sa o myšlienky nemajú vo zvyku.

Keď sa ľudia začínajú pozerať na svet otvorenými očami, vnímajú ho všetkými zmyslami aj so svojimi zlými vlastnosťami, vedia sa s ním najlepšie vysporiadať. Ak sa o to, na čo pozorovaním prišli, vedia aj podeliť, vyhrávajú – veď zdieľaná radosť je dvojnásobná, zdieľaná starosť polovičná. Mám radosť z ľudí, ktorí sa dokážu presunúť od rozmýšľania materiálneho do abstraktna, pretože je to znakom, že sa oslobodzujú a nespútava ich nič okrem vlastnej fantázie, kreatívnosti a osobnosti. Prečo sa trápiť názormi nepodstatných, snažiť sa prispôsobovať a podobať sa niekomu, keď sa narodíme ako hárok čistého papiera, ktorý postupne zapisujeme – cítite aj vy tú obrovskú slobodu zo samotného princípu bytia, z toho, že môžete byť sami sebou a urobiť zo seba človeka podobného tým, akých by ste chceli aj okolo seba? Aj mňa občas trápi to, ako to okolo nás vyzerá a čo sa s tým dá robiť. Riešenie je v nás, pretože sami musíme byť takí, aké chceme okolie, sami mu musíme byť zrkadlom, veľkým a skutočným …

Potešilo ma veľa ľudí. Nie len dnes. Mať ideály a veriť v ne nie je doménou slabochov, práve naopak, schopnosť zachovať si originalitu v čase silného tlaku okolia, schopnosť odolať a trvať na tom, čo považujeme za správne, sa dnes cení. Možno nie všeobecne, ale u mňa. Mám rád ľudí, ktorých myšlienka neostáva nevypovedaná.

Autor: Martin MakaraDátum pridania16.09.2014 22:39
AutorJavorka
KategórieOznamy
NálepkyŽiadne


Cisco