Hrou k poznaniu

Minulú stredu sme využili výraznú zľavu a jedinečnú príležitosť vycestovať za pár drobných do Košíc, kde sme spoločne s p. triednou Šťastnou a p. učiteľkou fyziky Lučkovou navštívili Slovenské technické múzeum.

V múzeu sme navštívili stálu expozíciu STM s názvom Vedecko-technické centrum – hrou k poznaniu . V tomto centre sú zábavno-náučnou formou prezentované základy vedy a techniky založené na interaktivite a experimentovaní.

Vo VTC sú zastúpené prírodné vedy, fyzika, mechanika, z optiky rôzne optické klamy a ilúzie, hlavolamy, zmyslové vnemy, elektrina a magnetizmus. Formou hry sme si odskúšali rôzne prírodné javy, princípy a zákonitosti. .= V centre je vyše 110 interaktívnych exponátov, zameraných na zmyslové vnímanie, presnosť a koordináciu pohybu. Medzi zaujímavosti patria najmä 3D odtlačky svojho tela, plazmové gule, Bernoulliho vznášajúca sa lopta, premena svetelnej energie na mechanickú, generátor na ručný pohon, magnetická kvapalina, zvukové pexeso a množstvo ďalších edukatívnych a atraktívnych exponátov. Niektoré z nich si môžete pozrieť v našej galérii .

Práve vďaka týmto exponátom, ktoré sme si mohli vyskúšať, sme si dokázali reálne predstaviť a zároveň pochopiť fungovanie niektorých prírodných javov či zákonitostí. Takúto formu vyučovania fyziky, kde sme boli aktívni hlavne my – žiaci – odporúčame všetkým.

Sekunda A

Dátum pridania20.10.2014 14:25