Šesť statočných

Šesť statočných

Aj takto by sa dala nazvať skúsenosť osemnásťročných študentov oktávy B, ktorí sa 28. októbra 2014 pod velením pani profesoriek Cicmanovej a Osvaldovej zúčastnili akcie Študentská kvapka krvi. Cieľom tejto kampane je získavať prvodarcov z radov plnoletých študentov už niekoľko rokov aj na našej Javorke. So svojím nevšedným zážitkom sa podelil jeden z nich – Filip Griger.

Naša pánska jazda odštartovala ráno pred siedmou vo vestibule spišskonovoveskej nemocnice, odkiaľ sme sa spoločne presunuli na hematologicko-transfúzne oddelenie. Nasledovala povinná registrácia, vyšetrenie krvného obrazu a pohovor s príjemnou lekárkou, ktorá zhodnotila náš zdravotný stav. Počas čakania na uvoľnenie odberového boxu sme sa ľahko posilnili čajom a suchým pečivom. Čakáreň bola zaplnená do posledného miestečka, okrem nás tu bol kopec študentov z iných SŠ, ktorí si prišli vyskúšať darovanie krvi po prvýkrát. Obavy a strach z nepoznaného sme zdieľali spoločne a psychicky odolnejší jedinci dodávali guráž slabším povahám.

Samotný odber prebiehal u každého individuálne. Niektorí sa závratom nevyhli, avšak milé a večne vtipkujúce sestričky odľahčovali celú situáciu. Vyvolení jedinci dostali kávičku dokonca priamo na ležadle :) Všetko dopadlo bez väčších problémov a každý z nás si užíva pocit, že možno práve jeho „kvapka“ krvi môže niekomu zachrániť život.

Ako statočne sme sa držali si môžete pozrieť na fotkách v galérii FB.

Milí študenti, budúci dospeláci, veríme, že si tento neobyčajný pocit budete chcieť vyskúšať na vlastnej koži viacerí pri Valentínskej kvapke krvi.

Ďakujeme všetkým, ktorí tentokrát nazaváhali, prekonali sami seba a nezištne darovali tekutinu najvzácnejšiu, svoju krv.

Danka OsvaldováDátum pridania29.10.2014 07:47
AutorJavorka
KategórieOznamy
NálepkyŽiadne


Cisco