Ideme voliť!

Vážení študenti! Po tom, čo ste mohli prejaviť svoj názor v sérii modelových volieb medzi stredoškolskými študentmi, a to vo voľbách prezidenta SR i vo voľbách do Európskeho parlamentu, prinášame Vám možnosť „rozhodnúť“ aj v posledných voľbách roku 2014, konkrétne vo voľbách komunálnych.

Voľby sú samozrejme dobrovoľné a zúčastniť sa ich môžu všetci študenti školy, ktorí dosiahli vek 15 rokov.

Ak máš záujem, príď vo štvrtok 6. novembra v čase od 8.00 do 16. 00 do študovne. Bude Ťa tam čakať volebná komisia zložená z členov študentskej rady a Mgr. Ivana Šťastná, ktorá bude na priebeh volieb dohliadať. A o čom budeš môcť rozhodnúť? V týchto študentských komunálnych voľbách si síce nebudeš môcť zvoliť poslancov mestského zastupiteľstva v našom meste, zato si však budeš môcť zvoliť samotného primátora! Toho si budeš môcť vybrať z reálnych kandidátov na primátora Spišskej Novej Vsi v nadchádzajúcich komunálnych voľbách (vieš koľko ich je a ktorí to sú? ;) ).

Aby všetko prebehlo ako má, pozri si pokyny pre voličov.

Organizátorom študentských modelových volieb je Inštitút pre verejné otázky (IVO). Cieľom projektu je zoznámiť študentov so základnými demokratickými princípmi fungovania spoločnosti a zvýšiť informovanosť a povedomie o fungovaní volebných systémov v Slovenskej republike v cieľovej skupine 15 –18-ročných študentov stredných škôl a vtiahnuť ju do verejného priestoru a zvýšiť občiansku angažovanosť prostredníctvom realizovania modelových volieb medzi stredoškolskými študentmi.

Dátum pridania02.11.2014 17:29
Autorštudentská rada