Mladá myšlienka roka 2014

Mesto Spišská Nová Ves vyhlásilo tento rok prvýkrát súťaž s názvom Mladá myšlienka roka, ktorej cieľom je zapojiť mladých stredoškolákov ľudí do dianie v meste a dať im príležitosť premietnuť nové a kreatívne myšlienky do reality. Nechýbali sme pri tom a …

…vďaka tímu Ema Macejková, Ivana Bobková, Zuzana Černická, Simona Ferenčáková, Veronika Jenčová, Liliana Hrušovská, Martin Makara, Matej Suľovský, Denisa Dugasová a David Herich môžeme byť na výkon Javorky právom pyšní.

V úvode sa súťažiace tímy museli popasovať s vedomostným kvízom „Ako to beží v meste“. Náš skvelý tím jednoznačne vyhral, čím dokázal, že študentom Javorky vedomosti teda nechýbajú.

Potom nasledovalo prezentovanie nápadov a projektov tímov. Zadanie znelo: Pripraviť projekt na zlepšenie života v meste, pričom bolo potrebné zároveň splniť kritéria ako originálnosť a kreativitu, efektívnosť a ekonomickosť či profesionálnosť prezentácie. Náš tím prezentoval myšlienku natočiť film o Spišskej Novej Vsi, ktorý by zobrazil príbeh konkrétneho človeka, ale na pozadí historického vývoja mesta. Hercami by boli mladé nádejné talenty a film by sa mohol použiť ako oficiálny propagačný materiál. Projekt prezentovala trojica Martin, David a Veronika úplne prirodzene, pútavo a s eleganciou. Aj ked ich myšlienka nevyhrala prvé miesto, treba uznať, že pracovali, plánovali, trénovali a ukázali, že sú schopní reprezentovať seba a svoju školu na najvyššej úrovni.

Nasledoval spoločný obed, sladký dezert a návrat do školy na popoludňajšie semináre :) Rada by som sa v mene vedenia školy poďakovala zúčastneným za výkon aký podali a úsilie, ktoré do toho vložili.

Reportáž zo súťaže si môžete pozrieť na TV Reduta tu v odkaze a fotky na našej FB stránke.

Dátum pridania13.11.2014 09:52
AutorJavorka