Ako senior admin RUPKKI, s.r.o. na Javorke učil

Ako senior admin RUPKKI, s.r.o. na Javorke učil

V dnešný deň zorganizoval inštruktor našej sieťovej akadémie Ing. Radovan Papcun ďalšie stretnutie zo série workshopov s odborníkmi praxe, tenotkrát so senior adminom RUPKKI, s.r.o., Lukášom Staňom. Lukáš, ako náš bývalý študent, sa už minulý rok prišiel podeliť o svoje cenné skúsenosti, ktoré získal v pozícii IT špecialistu.

Vzhľadom na to, že naši študenti získavajú svoje vedomosti a zručnosti z kurikúl a na zariadeniach značky CISCO, Lukáš im na dnešnom stretnutí priblížil lacnejšiu, no zato spoľahlivú alternatívu rutrov spoločnosti Mikrotik. Okrem toho študenti vnikli hlbšie do operačného systému Linux, kde sa pohrali aj s nastaveniami FireWallu prostredníctvom nastavovania pravidiel v iptables.

Ak ste polovici nášho článku nerozumeli, pýtajte sa študentov našej sieťovej akadémie, alebo ak Vás to zaujíma vážnejšie, príďte k nám od budúceho šk. roku študovať novootváraný študijný odbor s dôrazom na prírodovedné predmety, zvlášť na informatiku, informačné technológie a programovanie. ;)Dátum pridania14.11.2014 15:51
AutorMonika
KategórieOznamy, PK MAT-FYZ-INF
NálepkyŽiadne


Cisco