Deň študentstva trochu inak

Príjemne strávený Deň študentstva vytvorili pre nás herci Detského kočovného divadla Drak z Prešova s dielom slovenského realistického spisovateľa Martina Kukučína (1860 – 1928). Reč je o Rysavej jalovici, ktorej príbeh určite netreba nikomu predstavovať, veď sme ju všetci čítali v škole na povinné čítanie. Alebo ani nie? ;) V každom prípade dve rozhádané rodiny a jedna stratená jalovica nesklamali a priniesli pobavenie.

A ako to videli naši študenti?

Minulý štvrtok, 13.11.2014, sme sa my, Javorčania, vybrali do divadla pozrieť si divadelnú hru Rysavá jalovica – príbeh dvoch pohádaných rodín z Adamoviec. Knižným podkladom tejto hry je poviedka Martina Kukučína. Knihu som si prečítala, ale jej divadelná verzia ma (ako určite aj ostatných) oslovila viac. Vtipné i miestami dojemné scénky dotvárali atmosféru a narušili mierne monotónny chod udalostí, odohrávajúcich sa v samotnej knihe. Myslím, že asi najvtipnejšou časťou príbehu bol moment, keď Krt so svojím susedom vyšli von z krčmy opití. Všetci sme sa pobavili a tvrdá práca hercov nevyšla nazmar. Hru by som si s radosťou šla pozrieť ešte raz (najlepšie znovu počas vyučovania ;) ). O úspechu svedčí aj zaslúžený potlesk, ktorý herci na konci zožali.

Veronika Danišová, tercia A

Dátum pridania24.11.2014 08:48