Si doma v geografii?

Ak máš záujem o geografiu, zapoj sa do školského kola Geografickej olympiády v kategórii Z – on line. Súťaž bude prebiehať na stránke go.mapaslovaki­a.sk  – online na internete.

Školské kolo GO kategórie Z 2014/2015 tvorí jeden test: 30 otázok, čas trvania 35 min. Všetky úlohy sú na výber správnej odpovede z možností A, B, C, D, pričom práve jedna odpoveď je správna. Pri vypracovaní testu možno využiť všetky dostupné pomôcky (atlasy, knihy encyklopédie aj technické prostriedky vrátane internetu). Zakázané je vzájomné napomáhanie, našepkávanie či cudzia výpomoc.

O postupujúcich rozhoduje:

1. počet správne zodpovedaných otázok,
  2. čas, ktorý súťažiaci využil na odoslanie odpovede.

Čas sa meria od začiatku riešenia testu automaticky.

Súťaž v roku 2015 bude prebiehať 6. 2. 2015 v piatok od 15.00 do 16.00 hod. Registrovať sa bude možné v domácom prostredí alebo v počítačovej učebni v čase od 14.00 do 15.10 hod. na stránke: go.mapaslovaki­a.sk

Registrácia znamená presné vyplnenie základných osobných údajov na určenie postupujúcich. Správne riešenia úloh budú oznámené už 6. 2. o 17.00 a poradie súťažiacich v jednotlivých krajoch bude oznámené do 12. 2. 2015 (do 10.00) na stránke www.mapaslovakia.sk aj na stránke www.regionalnageografia.sk

Mgr. Zuzana Ďurišková

Dátum pridania04.02.2015 22:33