Tercia a lyžovačka v Litmanovej

Podobne ako naši starší Spolujavorčania sme sa aj my, Tercia A, zúčastnili prvý februárový týždeň na pobytovom lyžiaráku. Môžeme sa skromne priznať, že sme našli svoj ubytovací komfort priamo v kultúrnom dome obce Litmanová, ktorý nám okrem kvalitného tepla na izbách (občas až na nevydržanie) poskytol aj možnosť domáckeho vystravovania a ideálne priestory na spoločné aktivity.

Po vyčerpávajúcom príchode sme sa podľa našich schopností rozdelili do 3 skupín a vrhli sme sa na kopce. Začiatok bol chaotický, ale na druhý deň z nás už boli ostrieľaní piráti. Nezaobišli sme sa však bez pádov, zrážok (pozdravujeme Poliakov ;) ), kotrmelcov, záchranných manévrov a… hektolitrov čajíka, ktorý sme si podľa ľubovôle pribalili alebo aj kúpili v tamojšom salaši. Aj napriek celodennej únave sme sa s radosťou vybláznili na večernom programe. Nesmelo na ňom chýbať súťaž „Milujem Litmanovú“, klasické rozprávky v modernom prevedení, zábavné hry pani Skalskej, grécky tanček zorba od našej triednej či diskotéky. Po programe sme si vždy radi zahrali karty či poker priamo na izbách , pričom sa nám často podarilo prekročiť povolenú večierku.

Týždeň uplynul ako voda a my sa už teraz tešíme na ďalší lyžiarák. V kvinte možno opäť pod Fakľovkou!

Pozrite si fotečky ;)

L+E+K z T.A