Športový začiatok kalendárneho roka bol úspešný

Športový začiatok kalendárneho roka bol úspešný

Aj v druhom polroku sa naši žiaci úspešne zapojili do športových súťaží v rámci Slovenskej asociácie športu na školách. V mesiacoch január a február sa konali turnaje v hádzanej a basketbale na úrovni obvodných kôl.

Športom číslo 1 na našej škole je určite basketbal a ten nás nesklamal ani tento rok. Žiaci aj žiačky postúpili cez základné kolá do finále medzi 6 najlepších škôl v okrese. Bojovné dievčatá skončili nakoniec na peknom 4. mieste, ale top výsledok dosiahli naši žiaci. Skvelé 1. miesto nás posúva na krajské majstrovstvá Košického kraja v basketbale do Rožňavy, kde môžeme opäť zabojovať o postup na Majstrovstvá SR. Zopakujme si, že v histórii našej školy sme sa na Majstrovstvá Slovenska prebojovali už 4-krát. Náš naj úspech je 1. miesto z Bratislavy v školskom roku 2009/2010, navyše v školskom rokoch 2010/2011 a 2011/2012 v Leviciach sme sa 2– krát stali vicemajstrami Slovenska. Takže všetci držme palce, pretože 11.3. 2015 nás čaká Rožňava a naši bojovníci – bratia Erich a Adam Korfantovci, Adrián Sater, Samo Kontroš, Denis Novák, Ľudovít Palider a Richard Geletka budú bojovať o čo najlepšie umiestnenie.

Za povšimnutie rovnako stoji 1. miesto v hádzanej študentiek stredných škôl v obvodnom kole. Vo finálovej skupine, kde sa stretli Gymnázium Školská, Stredná odborná škola ekonomická a Javorka, naše dievčatá vyhrali s prvým súperom 5:1 a druhého súpera porazili výsledkom 3:5. Lepšie skóre nás nakoniec posunulo na 1. miesto v okrese a zabezpečili sme si tak postup na krajské kolo do Michaloviec. O tento výsledok sa zaslúžili: A. Smiková, K. Puškášová, A. Babíková, V. Ivančáková, P. Ďurišková, A. Makarová, V. Turčanová a S. Petreková. Chlapci stredoškoláci obsadili v rovnakej kategórii 5. miesto.Dátum pridania23.02.2015 12:43
AutorJavorka
KategórieOznamy, PK TEV, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco