Umenie a tvorivosť

Umenie a tvorivosť

Umením a tvorivosťou naplnili dopoludnie 19. marca 2015 študenti kvinty A. V rámci výuky umenia a kultúry navštívili výstavné priestory Tatranskej galérie v Poprade, ktoré sa pýšia už niekoľko týždňov dielami piatich svetoznámych francúzskych umelcov 20. storočia – Salvadora Dalího, Marca Chagalla, Andrého Deraina, Raoula Dufyho a Jeana Carzoua.

Spomínaní umelci sa zaraďujú k avantgardným smerom, akými sú surrealizmus, fauvizmus a kubizmus. Najrozsiahlejšiu časť výstavy predstavovali diela Salvadora Dalího pod názvom „Zhmotnenie surreálneho“. Litografie, xylografie, keramika, plastiky, poštové známky, etikety na vína… Pestrá mozaika vystavovaných originálov dopĺňala doposiaľ existujúcu predstavu o najznámejšom surrealistovi všetkých čias.

Študenti využili aj možnosť zúčastniť sa tvorivej dielne a zhmotniť svoje „surreálne predstavy“ inšpirované Dalího symbolmi pomocou farieb do spoločného obrazu :) Po tvorivej extáze zrelaxovali v príjemnom prostredí galerijnej kaviarničky medzi obrazmi súčasného popradského výtvarníka Ľubomíra Korenka. Pohodu a radosť z objavovania krásna vidno aj na fotkách z nevšedného podujatia, ktoré svedčí aj o tom, že „nielen známkami a vedomosťami je študent živý“ :)

Autor článku: PaedDr. Danka OsvaldováDátum pridania20.03.2015 07:34
AutorJavorka
KategórieOznamy, PK výchovy
NálepkyŽiadne


Cisco