Návšteva zo zahraničia

Návšteva zo zahraničia

Estónsko, Španielsko, Taliansko, Rumunsko, Turecko, Macedónsko a Slovensko sa 1. apríla stretli na Javorke! Máte pocit, že je to žart? Ani náhodou :) Totiž v daný deň sme v rámci projektu So close, yet so far privítali v škole 25 mladých ľudí zo spomenutých krajín.

Všetci títo mladí sú účastníkmi tréningového kurzu v projekte So close, yet so far organizovaného neziskovou spoločnosťou YEES (Youth Empowerment in a European Society). Hlavná téma 10-dňového projektu sa týka súčasných problémov modernej spoločnosti, ale v daný deň sme dali priestor aj zábave.

Potom čo sme mladých cestovateľov privítali v zborovni školy, rozdelili sa do skupín podľa krajín a zašli do jednotlivých tried na diskusiu so žiakmi.

Napríklad Macedóncov sa študenti pýtali na ich krajinu, históriu, školský systém. Nevyhli sa ani otázkam o ich tradičných veľkonočných zvykoch. Hostia zas vyzdvihli príjemnú atmosféru v škole a množstvo usmiatych, pozitívne naladených ľudí.

Po diskusii v triedach sa všetci presunuli do telocvične, kde ich čakali Arthur, kapela a naše dievčatá, ktoré mali za úlohu naučiť ich tancovať na slovenské ľudovky. Viac fotiek si pozrite v albume na FB :)Dátum pridania02.04.2015 19:00
AutorJavorka
KategórieOznamy, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco