Súťaž Bankomat nápadov

Súťaž Bankomat nápadov

Veronika Jenčová(Sp. A) a Martin Makara(Ok. B) – študenti seminára z ekonómie, sa zapojili do zaujímavej súťaže s názvom Bankomat nápadov. A oplatilo sa ;) !

Po dištančnom kole sa dostali ako tím s názvom My medzi 6 finalistov, ktorí sa 21. apríla v Bratislave zúčastnia celoslovenského kola. Pred odbornou porotou (zástupcovia finančných inštitúcií a Slovenskej bankovej asociácie) predstavia svoj projekt k téme: „Moderné platobné nástroje v roku 2020“.

Úlohou žiakov bolo zamyslieť sa nad tým, aké moderné platobné nástroje budeme využívať o 5 rokov. Čo by nám uľahčilo platbu v obchode, alebo správu našich účtov v bankách? Ako sa môžu moderné platobné nástroje v priebehu 5 rokov vyvinúť?

Žiaci mali ponúknuť vlastné riešenie na zadanú tému a vypracovať ho na základe vlastných skúseností a vedomostí. Cieľom tejto súťaže je u žiakov prebudiť ich kreativitu, inovatívne myslenie, rozvíjať samostatnú prácu a finančnú gramotnosť.

Projekt nášho tímu porotu zaujal a v Bratislave ich čaká náročná ústna obhajoba ich práce. Pri ústnej obhajobe bude porota zohľadňovať schopnosť tímu pohotovo reagovať na jej otázky, to, ako ich dokáže presvedčiť, či vie argumentovať, presadiť svoj názor, ale i rešpektovať odlišné názory. Porota zohľadní aj schopnosť študentov využívať empatiu a intuíciu, ale i manažovať svoj čas určený na prezentáciu. Držme preto Veronike a Martinovi v Bratislave palce ;)

Vďaka patrí i študentke – šikovnej animátorke – Eme Lavríkovej (I. B) ktorá vytvorila k projektu nášho tímu podporný materiál v podobe animácie. Tá názorne poukazuje na kľúčové výhody platobného nástroja pre rok 2020, ktorý Veronika s Martinom navrhli.

Vyučujúca voliteľného seminára z ekonómie Mgr. Ivana ŠťastnáDátum pridania13.04.2015 15:32
AutorMonika
KategóriePK SJL - DEJ - NOS - GEO, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco