Druhé miesto pre platobný systém z Javorky

Druhé miesto pre platobný systém z Javorky

Budeme ešte v roku 2020 používať hotovosť alebo ju nahradíme čipmi implantovanými v dlani? Ani jedno, ani druhé. My veríme, že budeme platiť svojimi smartfónmi. Možno s tým nesúhlasí každý, ale My nie je osobné zámeno, avšak minimalistický názov nášho tímu.

Naozaj sa zdá, že v jednoduchosti je krása, pretože z bratislavskej centrály Prvej stavebnej sporiteľne sme si priniesli okrem knihy a darčekových predmetov za účasť aj čosi iné. Konkrétne jednu zo súčastí nášho systému Lira: smartfón, ktorým si o päť rokov budeme snímať QR kódy a tak platiť za svoje nákupy. Príliš komplikované? Jednoducho Javorke sme priviezli druhé miesto z celoslovenskej súťaže Bankomat nápadov.

Odbornú porotu, tvorenú zástupcami najväčších slovenských bánk a Slovenskej bankovej asociácie, sme komplexnosťou nášho riešenia a podrobnosťami o Lire presvedčili o tom, prečo by sme v roku 2020 mohli platiť práve cez telefóny a QR kódy. Jedna z porotkýň vyzdvihla profesionálnosť prezentácie a označila nás za jej osobných favoritov, od ktorých by sa mohli učiť aj lídri kreatívnych tímov.

Aby deň nebol príliš nudný, zabehli sme si na autobus a vlak domov, pričom sme spolu s pani učiteľkou Šťastnou pochopili, ako veľmi by nám Lira pomohla v praxi. Namiesto čakania na lístky by sme ich len zoskenovali a pohodlne dokráčali k vlaku. Sčítané a podčiarknuté, finále súťaže Bankomat nápadov s vzácnym druhým miestom bolo čerešničkou na torte nášho tohtoročného, premiérového seminára z ekonómie.

Martin Makara a Veronika JenčováDátum pridania27.04.2015 19:48
AutorMonika
KategóriePK SJL - DEJ - NOS - GEO, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco