Mladý Európan 2015

,,Mladí Európania" z našej školy opäť úspešne zabodovali v regionálnom kole, ktoré bolo 22. apríla 2015 v Spišskej Novej Vsi. Získali 1.miesto a ich vedomosti boli ocenené tabletmi. Víťazi – Andrea Lengvarská (Kv.A), Daniel Hanuščin (Sp.B), Karin Štiffelová (3.B) postupujú do národného kola, ktoré sa bude konať v Bratislave v hoteli Bôrik.

Záštitu nad súťažou tento rok prevzali predseda vlády SR Róbert Fico a podpredseda Európskej komisie pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič. Partnerom súťaže je Úrad vlády SR.

Súťaže tohto typu sú veľmi náročné, ale dávajú mladým ľuďom obrovský rozhľad v súčasnom dianí a rozširujú obzor ich doterajších vedomostí. Ich hodnotu vidia študenti v skutočnosti, že všetky získané vedomosti využijú v budúcom štúdiu a v praktickom živote.

Súťaž Mladý Európan dáva študentom možnosť ukázať svoje vedomosti o Európe a vyhrať zaujímavé ceny. Zároveň získajú nové poznatky o histórii, geografii, osobnostiach a najvýznamnejších pamätihodnostiach EÚ. Tento rok sa pozrieme aj na to, čo robí únia v oblasti rozvojovej pomoci a aké programy ponúka pre študentov a učiteľov (Erasmus+), európske mestá a obce (Európa pre občanov) či ľudí hľadajúcich si prácu (EURES), alebo podnikateľov. Verím, že mladí ľudia lepšie spoznajú výhody spoločnej Európy a naučia sa ich naplno využívať povedal vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušan Chrenek.

Naše „Javorácke trio“ musí ešte toho veľa naštudovať na národné kolo, takže držme im silno všetky prsty.

PhDr. Renáta Kudriková, PhD.

Dátum pridania28.04.2015 21:30
KategóriePK SJL - DEJ - NOS - GEO, Úspechy