Rétorika po Javorácky

Práve Ty čítaš práve teraz tento riport? Práve Ty ma počúvaj, lebo práve Teba čakáme budúci rok podporiť rétoriku, si v práve prísť! Prečo? Lebo práve na Javorke sa skrýva v mladých ľuďoch dychvyrážajúci potenciál !

Práve v stredu, v deň, ktorý sa tváril právom ako nepravý piatok, práve o pol jedenástej, právom sa stal víťazom školského kola súťaže Štúrov Zvolen práve Denis Dzurňák (1.B), pravý majster v rétorike.

Práve Denis bude našu školu reprezentovať v postupovom (okresnom) kole a spolu s ním, pravdaže, aj Zuzana Hricová (P.A) v I. kategórii a** Lenka Krišandová** (T.A) v II. kategórii. Zuzka a Lenka boli jediné vo svojich kategóriách, preto právom postupujú do vyššieho kola zápolenia. Škoda, že sa nenašli ďalší odvážlivci, práveže to by pomohlo obom dievčatám, keďže oprávnene pociťovali silný tlak zodpovednosti…

…ale práve z tohoto dôvodu zvládli ako začiatočníčky svoje úlohy na výbornú! Zo starších študentov sa predstavili: Ema Lavríková ( 1.B ), Anička Krištofčová ( 2.B ), Zuzanka Dudžáková ( 3.B ), Verka Jenčová ( Sp.B ) a Maroš Mariančík ( Kv.A ). Predniesli nesmierne krásne a silne motivujúce príspevky, práve ktorým vytvorili neopakovateľnú atmosféru pohody, študentskej rozhľadenosti a ľudskej tolerancie.

Práve Vám VĎAKA!

Javorka