Opäť prvé miesto na Slovensku!

Opäť prvé miesto na Slovensku!

Celoslovenská súťaž Mladý Európan, ktorú podporil aj Úrad vlády, sa dostala 4.júna 2015 do finále, kde študenti Javorky opäť presvedčili, že sú najlepší. V silnej konkurencii 13 trojčlenných družstiev – víťazov regionálnych kôl v národnom finále v bratislavskom hoteli Bôrik dokázali, že o Európskej únii majú najviac vedomostí.

Naši víťazi: Andrea Lengvarská (Kv.A), Daniel Hanuščin (Sp.B), Karin Štiffelová (3.B) preukázali bohaté vedomosti o histórii, geografii, osobnostiach, najvýznamnejších pamätihodnostiach, ale aj zaujímavostiach EÚ.

Významným kritériom hodnotenia bola aj orientácia v súčasnej politickej a ekonomickej situácii Euroregiónu. Tento v poradí už desiaty ročník sa zameral aj na to, čo robí únia v oblasti rozvojovej pomoci a aké programy ponúka pre študentov a učiteľov (Erazmus+), európske mestá a obce (Európa pre občanov) či ľudí hľadajúcich si prácu (EURES), ale aj na vedomosti z oblasti pomoci EÚ vo forme čerpania štrukturálnych fondov.

Záštitu nad podujatím prevzal  predseda vlády SR Róbert Fico a podpredseda Európskej komisie pre energetickú úniu Maroš Šefčovič, ktorý aj odovzdal ceny víťazom na národnom finále. Súťaž vyhlásilo Zastúpenie Európskej komisie v SR a 12 regionálnych informačných centier Europe Direct, partnerom je Úrad vlády SR ako riadiaci orgán pre Operačný program Informatizácia spoločnosti.

Naši víťazi si prevzali hodnotné vecné ceny ( tablety, USB kľúče), ale aj cenu navyše v podobe pracovno-informačnej návštevy Bruselu. Srdečne im blahoželáme!

Autor článku: PhDr. Renáta Kudriková, PhD.Dátum pridania09.06.2015 09:53
AutorJavorka
KategórieOznamy, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco