"Na Slovensku sa dajú robiť skvelé veci"

"Na Slovensku sa dajú robiť skvelé veci"

Často sa stretávam s názorom mladých ľudí, ktorí tvrdia, že tu na Slovensku nemajú atraktívne pracovné príležitosti. Nuž ja Vám chcem predstaviť jeden konkrétny príklad nášho absolventa Martina Zahuranca, ktorého konanie nasvedčuje, že to možno nie je až tak celkom pravda…

Po maturite v roku 2009 sa Martin vrhol na vysokoškolské štúdium v zahraničí a na cestovanie po svete. Nepochybne tým získal mnohé skúsenosti a rozhľad. Pôsobil v spoločnosti Glasses Group Global a má za sebou aj viac ako ročnú skúsenosť v Nova Founders Capital na pozícií konzultanta. Od začiatku tohto roka stojí na čele spoločnosti Eyerim (pozri www.eyerim.com), ktorá bola založená na východnom Slovensku. Prostredníctvom svojej medzinárodnej stránky Eyerim svoje produkty predáva v celej EÚ. Pre pohodlie svojich zákazníkov však prevádzkuje i deväť lokálnych jazykových verzií, vrátane tej slovenske www.eyerim.sk. Samozrejme nájdete ich aj na www.facebook.com/eyerim.official

Eyerim je mladý slovensky start-up, ktorý predáva značkové okuliare online uvádza Martin (pozn. start-up je pojem označujúci novo vznikajúci projekt, či firmu, často ešte vo fáze tvorby podnikateľského zámeru). Koncom marca sme na svoju stranu získali renomovaného slovenského investora a pomaličky sa hýbeme vopred. Od vzniku sa obklopujeme rovnako zmýšľajúcimi, šikovnými mladými ľuďmi a snažíme sa dokázať, že na Slovensku sa dajú robiť skvele veci prezradil.

Spomínaným investorom je spoločnosť Neulogy Ventures, ktorá investuje do firiem podnikajúcich v oblastiach informačných a komunikačných technológií, energetiky a medicínskej diagnostiky. Jej zámerom je poskytnúť rozbehový kapitál a podporu mladým a začínajúcim podnikateľom s ambíciou uspieť na svetových trhoch. Projekt Eyerim je jedným z nich – „ako on-line predajca okuliarov umožňuje zákazníkom prístup k viac ako 20.000 slnečným a dioptrickým okuliarom 30-tich známych značiek. Eyerim funguje na platforme s podrobnou databázou produktov a ich obrázkov, garantuje nízku cenu, dodáva výrobky zákazníkom v celej EÚ zadarmo, má pohodlné pravidlá vrátenia tovaru bez kladenia otázok a zaisťuje bezrizikové užívanie tovaru s 2-ročnou záručnou lehotou“ uvádzajú oficiálne stránky.

Aj napriek tomu, že náš tím má teraz viac ako 10 národností, Eyerim je vo svojom srdci stále slovenská firma. V tomto momente na Eyerim pracujú hneď traja odchovanci Javorky a verím, že toto číslo bude naďalej rásť doplnil Martin.

Ja osobne „odchovancom Javorky“ – ako uviedol Martin, veľmi fandím a rovnako želám celému tímu Eyerim úspech na medzinárodnej úrovni. Mimochodom, ja teda už určite viem, kde si tento rok kúpim slnečné okuliare :)

Autor článku: Mgr. Mária KaľavskáDátum pridania14.06.2015 14:35
AutorJavorka
KategórieOznamy, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco