Mojej triede

Mojej triede

…keď uvädne kytica, ktorú dostal triedny učiteľ na stretnutí po desiatich rokoch od svojej bývalej triedy, nadíde čas vkresliť spomienky do slov a podeliť sa o ne. Aby sa maľovaným obrazom vrátili duchovnou cestou späť – k ich iniciátorom. Pôvodne tridsať krásnych detí, pätnásť dievčat a pätnásť chlapcov, neskôr štrnásť a štrnásť. Vždy som túžila po harmónii a rovnováhe …

… a oni mi ju (vtedy ešte nevedomky) bytostne dopriali. Možno práve tieto párne magické čísla vytvorili medzi nami puto natoľko silné, že sa oň môžeme odvážne oprieť, keď nami kníše vetrík života.

Na Javorke mi bolo súdené nájsť súlad v práci, aby sa stal mojou životnou oporou. Vďaka nim. Oni ma viedli ako prví cestou poznania učiteľským povolaním v gymnáziu. Vďaka im. Aj som schybila. Ďakujem, odpustili mi. Naučili ma dávať a nevšímať si, že niečo zo mňa odchádza. Lebo prichádza späť pri každom ľudskom stretnutí s ktorýmkoľvek z nich. A nesiem si ich hrdo v duši, sú mojimi druhými deťmi a tiež mojou prvou triedou v našej škole.

Súčasťou kolektívu sa v oktáve stala vzrastom drobná Denisse Avena Arévalo (Deniska Ovsená), očarujúca pianistka. Pôvodom Mexičanka, ktorá si v Spišskej Novej Vsi naplno užila svoj ročný výmenný pobyt. Dnes žije v USA so svojím dobrým manželom a malým synčekom Leonardom. Je priam neuveriteľné, že prišla na stretnutie a oblažila dušičky prítomných krehkosťou svojej bytosti. A nádhernou slovenčinou. Deniska, pozdravujem Ťa , želám krásny život, verím, že sa opäť zvítame!

Ďakujem Janke a Janke, Mary, Lenke a Lenke, Evke, Mirke, Danke i Danke, Miške, Márii, Majke ( Hule), Lucke a Lucke, Fekymu, Maťovi, Kalovi, Ferkovi, Ivovi, Vladkovi, Jánovi, Martinovi a Martinovi, Števovi, Peťovi, Filipovi, Marcelovi, Marekovi, tiež i Zuzke a Lacovi. Očarujúca sila, zväzok, energia, príťažlivosť a aura ľudí z Javorky!

Pevné zdravie a životaschopnosť posielam aj malým Javoráčikom – Miške, Dorotke a tretiemu očakávanému dieťatku želám pokojný príchod medzi nás.

S láskou a úctou venujem OKTÁVE A – máj 2005: „Na miesta, kam sa oplatí ísť, sa nedostaneš skratkou.“

Autor článku: Gabika Zahurancová, triedna učiteľka (a triedna babička)Dátum pridania26.06.2015 15:00
AutorJavorka
KategórieOznamy, PK SJL - DEJ - NOS - GEO, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco