Veronika na Konferencii mladých lídrov

Koncom septembra sa Veronika Jenčová (Ok. A) zúčastnila 4-dňovej Konferencie mladých lídrov v Belušských Slatinách. Bola to konferencia organizovaná neziskovou spoločnosťou JA Slovensko, ktorá sa na Slovensku snaží rozsievať vyššie povedomie o finančnej gramotnosti, medzi mladými študentmi.

Ako to celé prebiehalo a čo prežívala, nám opísala takto:

Pozvaniu na túto konferenciu, predchádzalo absolvovanie ekonomického programu Viac ako peniaze v rámci nášho Seminára z ekonómie. Najkrajším ukončením tohto semináru, bola výhra na celoslovenskej súťaži Bankomat nápadov, z ktorej sme si spolu s bývalým absolventom našej školy Martinom Makarom, odniesli druhé miesto. Diplomy ešte ani neviseli na stenách a už nám v mailovej schránke, svietilo pozvanie na ďalšiu akciu organizovanú touto spoločnosťou.

Počas štyroch dní som spolu s dvadsiatimi tromi študentmi, vybranými z celého Slovenska, mala možnosť nasávať množstvo životných skúseností, atmosféru spolupatričnosti a taktiež si prejsť určitým osobným rozvojom. Po celý čas sa nám venovali animátori spoločnosti JA, ktorí slovo „nuda“, určite vo svojom dennom programe zahrnuté nemajú. Úlohy zamerané na tímovú prácu, preliezali sme pavučiny, zostrojovali ochranné obaly na vajíčka, hľadali tie správne dvojice, riešili logické úlohy, stavali papierové mosty a vlastne nie len papierové, ale aj obrovské mosty priateľstiev. V jeden z týchto dní, nás navštívili aj lektori zo spoločnosti AT&T, s ktorými sme mali tú česť stráviť celý deň a priučiť sa, čo to z ich prezentačných schopností. Ďalší deň sme stavali lanovú dráhu, či hľadali správne ingrediencie do “lesného guláša“, naučili sa vzájomnej dôvere a to všetko s profesionálmi, zo Štúdia zážitkov. Každého z nás taktiež obohatilo stretnutie s členmi správnej rady JA Slovensko a najviac s jej čestným členom, pani Annou Sýkorovou. Tá náš rozum opantala riešením zložitej situácie, pri ktorej sa z nás stali veľkí krízoví manažéri zachraňujúci celú populáciu.

Asi som z toho kvanta zážitkov spomenula vážne úplne minimum a možno to nechápeš ani teraz a presne preto by som ti to radšej priala zažiť. Celý čas z pomedzi nás hľadali najlepšieho lídra, no našli najlepšiu skupinu. Všetci prichádzali so strachom a obavami, no odchádzali so slzami, že to všetko skončilo. Síce sa každý jeden z nás vrátil späť, tam, kde prežíva každodenné životné úlohy, kde študuje a buduje vlastnú cestu, no po tomto víkende ju každý buduje s pocitom, že všetko, čo sa doteraz zdalo našej hlave nemožné, je odrazu možné. Ďakujem, že som sa tejto konferencie mala možnosť zúčastniť.

Veronika Jenčová, študentka triedy Oktáva A.

Viac fotiek si môžeš pozrieť vo fotogalérii.

Dátum pridania10.11.2015 07:58
KategórieOznamy, PK SJL - DEJ - NOS - GEO, Úspechy