NAPÍŠ LIST. ZMEŇ ŽIVOT.

NAPÍŠ LIST.  ZMEŇ ŽIVOT.

Amnesty International organizuje každý rok v decembri pri príležitosti Medzinárodného dňa ľudských práv (10. decembra) Ma­ratón písania listov na celom svete. Cieľom je spoločne napísať a poslať čo najviac listov s výzvami pre vlády či predstaviteľov a predstaviteľky jednotlivých krajín a upozorniť tým na porušovanie ľudských práv konkrétnych ľudí či skupín. Je možné napísať listy aj priamo tým, ktorých práva sú porušované.

Aj Ty, ak máš viac ako 15 rokov, sa môžeš pripojiť k ľuďom z celého sveta a prispieť k tomu, aby boli ľudské práva rešpektované,

chránené a dodržiavané. V tomto školskom roku organizujeme 16. decembra 2015 po prvýkrát Maratón písania listov na Javorke. K tematike ľudských práv bude prebiehať Filmový klub AMNESTY v rámci ktorého budeme premietať krátke filmy, a to vždy v pondelok od 13.20 do 13.45 v učebni dejepisu a geografie (môžeš si skrátiť čakanie na obed ;) ). Začíname už najbližší pondelok – 23. novembra!

Viac o prípadoch, ku ktorým sa môžeš vyjadriť: maraton.amnes­ty.sk

Ak sa chceš dozvedieť viac o filmoch alebo o písaní listov, informuj sa u p. učiteľky Šťastnej alebo Ďuriškovej.

Dátum pridania19.11.2015 16:07
KategórieOznamy, PK SJL - DEJ - NOS - GEO