Školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka

Školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka

Vo štvrtok 10. decembra 2015 sa uskutočnilo školské kolo 8. ročníka Olympiády zo slovenského jazyka v dvoch kategóriách – A a B.

Zúčastnili sa ho: Andrea Lengvarská ( Sx.A), Maroš Mariančík ( Sx.A ), Andrea Makarová ( Sx.B ), Lenka Volková ( I.B ), Eva Psotiaková ( II.A ), Alexandra Škovránová ( II.A ), Veronika Kacvinská ( II.A ), Denis Dzurňák ( II.B ) a Mária Dudžáková ( IV.B ).

Samotná súťaž pozostávala z troch častí.

Prvú z nich tvoril tridsaťminútový náročný test zameraný hlavne na čítanie s porozumením. V druhej časti bolo úlohou študentov napísať v priebehu pätnástich minút sloh, ktorý mal pozostávať z 15 – 20 viet. Tretia časť bola ústna – súťažiaci si vyžrebovali diskusné príspevky s rôznymi témami a po krátkej príprave ich predniesli pred publikom.

Vyhodnotenie nebolo jednoduché, pretože výkony študentov boli pomerne vyrovnané a stretli sa silní jednotlivci. Porota ( pani Osvaldová a pani Zahurancová ) brala do úvahy výsledky z každej oblasti a rozhodla, že v krajskom kole v Košiciach nás budú reprezentovať

V kategórii B sa na druhom mieste umiestnil Denis Dzurňák a o tretie miesto sa podelili Alexandra Škovránová a Maroš Mariančík. V kategórii A súťažila len jedna súťažiaca, ktorá postupuje automaticky do vyššieho kola. Ďakujeme všetkým, ktorí si prišli zmerať svoje sily, boli ste skvelí! Víťazom blahoželáme a budeme držať päste v postupovom kole.

V najnižšej kategórii C (ôsmy a deviaty ročník, tercia a kvarta) mali našu školu pôvodne reprezentovať Lenka Krišandová ( K.A ) alebo Veronika Danišová ( K.A ). Keďže obe onemocneli, vzorne ich zastúpila študentka z T.A – Terézia Švajková. Úspešne zabojovala a v obvodnom kole na Lipovej ulici sa umiestnila sa na skvelom druhom mieste. Terka, aj Tebe patrí naše blahoželanie a na Lenku i Veroniku čakáme v ďalších slovenčinárskych súťažiach ;) .

PaedDr. Gabriela ZahurancováDátum pridania20.12.2015 08:43
AutorMonika
KategóriePK SJL - DEJ - NOS - GEO, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco