Ako bolo v Steel parku v Košiciach...

Ako bolo v Steel parku v Košiciach...

Zmeranie si elektrickej aktivity svojho mozgu, „hranie“ sa s robotmi, skúmannie „chrumkavosti“ jedla či vytváranie vlastného reliéfu zeme… to a mnoho ďalšieho si užili výhercovia skvelej celojavoráckej hry, ktorú pre študentov pripravila Študentská rada Javorky pri príležitosti Dňa študentstva. Už samotná súťaž bolo zážitkom, no trieda, ktorá získala najviac bodov, si užila viac ;)

V pondelok 14.12. sme sa zúčastnili výletu v Steel Parku v Košiciach. Užívali sme si zaslúženú výhru pre našu triedu, II.B, zo súťaže na Deň študentstva. Keďže sme sa veľmi aktivizovali, ako trieda sme získali najviac bodov v jednotlivých úlohách. Pomáhala nám v tom aj naša triedna p. uč. Krupková.

V pondelok ráno sme vyrážali dosť skoro – už o 6:57 vlakom zo Spišskej Novej Vsi. V Košiciach sme „doblúdili“ až k Steel Parku, kde sme sa dozvedeli, že je zatvorené a otvárajú až o deviatej. Čakanie sme si skrátili fotením a rozprávaním vtipov. Výletu sa zúčastnila aj p. uč. Cvengrošová, s ktorou (ako iste viete) nie je o zábavu núdza.

O deviatej sme sa dostali dovnútra, kde sme sa rozdelili na dve skupiny. Prvá skupina skúmala jojo. Zisťovala, prečo sa otáča a vracia späť, v akom smere sa točí. Počítač nám pomohol znázorniť grafy pohybov. Druhá skupina vymýšľala vlastné fyzikálne veličiny. Skúmala a merala „štrngotavosť“ kľúčov, „chrumkavosť“ jedla či „zipsovateľnosť“ zipsov.

Po dvoch hodinách hravej fyziky sme sa presunuli o poschodie nižšie, kde sme sa dozvedeli, ako zostrojiť model autíčka. Zaujali nás aj modely výroby železa a ocele v USS Košice. Najviac sa nám ale páčili rôzne interaktívne modely, počítačové zobrazenia a hračky.

Mohli sme zistiť, aké silné máme stlačenie rúk, aký je náš pulz a EKG srdca. Dokonca sme zmerali aj elektrickú aktivitu nášho mozgu. Videli sme skutočný elektrónový mikroskop, ovládali robotické autíčka a boli prekvapení z rôznych pokusov v oblasti magnetizmu, optiky a elektriky. Takisto sme si mohli pozrieť 3D film o lietadlách. Nakoniec nás ohúrila „levitujúca“ guľôčka.

Ani sme sa nenazdali a 4-hodinová exkurzia sa skončila. Veľmi sme sa tešili na posledný bod nášho programu- vysnívaný obed.Prežili sme skvelý deň!

Na záver by sme radi poďakovať pani riaditeľke a celej študentskej rade za skvelú možnosť zúčastniť sa tejto exkurzie

Denis Dzurňák a II.B

Pozrite si galériu.Dátum pridania20.12.2015 11:49
AutorMonika
KategórieOznamy, Študentská rada
NálepkyŽiadne


Cisco