Olympiádová žatva úspešná

Olympiádová žatva úspešná

V utorok a vo štvrtok minulého týždňa nás ešte tak trošku prázdninovo naladených čakala už po druhýkrát organizácia Okresného kola olympiády v nemeckom jazyku a olympiády v anglickom jazyku. Išlo o kategórie starších študentov – 2A (1. a 2. roč. gymnázií a hotelových akadémií ),2B (3.a 4.ročník gymnázií a hotelových akadémií) a 2D (ostatné stredné odborné školy) a v prípade anglického jazyka 2C2 (anglofónni študenti).

Súťažiacimi boli víťazi jednotlivých školských kôl. V skúšobných komisiách sa objavili pani učiteľky zo šiestich škôl nášho okresu. Keďže to bol už 26. ročník súťaže, niesol sa podľa „starého známeho scenára“. Ako prvá bola písomná časť zameraná na posluch a čítanie s porozumením ako aj na testovanie gramatiky a lexiky. Po krátkej pauze spojenej s občerstvením sa súťažiaci „rozrozprávali„ pri opise obrázka a pridali aj svoj názor na tri témy.

Nuž, a takto to pre nás celé dopadlo:

V kategórii 2A nedala nikomu šancu Tamara Krestianová z Kvinty A a s veľkým prehľadom získala 1. miesto. V kategórii 2B sme tiež mali zastúpenie na stupni víťazov, a to zásluhou Rastislava Korfantu z Oktávy A, ktorý skončil na peknom 3.mieste.

Súbežne s nami sa na pôde ZŠ sv. Cyrila a Metoda odohrávalo zápolenie v mladších kategóriách. No a tu sa nedal zahanbiť Filip Bajtoš z Kvarty A, ktorého len jeden bodík delil od pozície postupovej, skončil teda v kategórii 1B na 2. mieste. Anetka Škutová zo sekundy si bola tiež vyskúšať svoje vedomosti v kategórii 1A, zatiaľ bez umiestnenia.

Sme radi, že naša práca má svoje plody. Sme hrdí na všetkých, čo prejavujú záujem o nemecký jazyk o trošku viac než len na hodinách nemeckého jazyka. Prajeme všetkým aj naďalej veľa síl pri zdolávaní tohto pre Európanov prepotrebného jazyka. Tamarke veríme, že zamieša karty v krajskom kole a držíme jej prsty !

S výsledkami okresného kola môžeme byť spokojní . V kategórii 2A postupuje do krajského kola Andrea Lengvarská zo Sexty A. V kategórii 2C2 študentka 1.B triedy Lenka Volková nás bude tiež reprezentovať v Košiciach v kategórii anglofónnych speakerov. V kategórii 2B sme mali tiež zastúpenie a to Branislav Korfanta z Oktávy A skončil na 5.mieste.

O deň skôr sa na ZŠ Komenského odohrávala olympiáda v mladších kategóriách, 1A a 1B. Našu školu reprezentovala Ľuboslava Švajková zo Sekundy B, ktorá sa umiestnila na 10. mieste z 19 súťažiacich a Elena Novotná z Kvarty A na 7 mieste zo 14 súťažiacich.

Olympiáda v anglickom jazyku je každoročne najviac zastúpenou súťažou na našej škole. Počet jej účastníkov stále stúpa, čo odráža školskú aj spoločenskú realitu 21. storočia. Presadiť sa v silnej konkurencii tejto súťaže je čoraz náročnejšie. Naši žiaci sa v nej tohto roku rozhodne nestratili a budeme im držať palce aj v Košiciach 10.2.2016 na krajskom kole.

Autor článku: Mgr. Martina Bellušová, Mgr. Denisa MičekováDátum pridania19.01.2016 11:54
AutorJavorka
KategórieÚspechy
NálepkyŽiadne


Cisco